Po uvedení však prišla informácia, že za tento systém si BMW vypýta ročný poplatok za používanie a komfort. Bolo to približne 80 eur, ale nakoniec od spoplatnenia automobilka ustúpila. Možno za to môže aj fakt, že postupne sa podobné bezdrôtové pripojenie objavilo v niektorých vozidlách Volkswagen, napríklad v inovovanom Passate a tiež je v ponuke modelov Škoda. Zatiaľ ho majú Scala, Kamiq a najnovšia Octavia. Samozrejme, bez ročného poplatku.

Najnovšie však automobilka ponúkne aj pripojenie mobilných zariadení so zeleným robotom. Android Auto integruje možno rovnako neskoro ako Toyota, ale má ho tiež bezdrôtový, čo znova nie je až takým štandardom. Integrácia je dokonca prepojená s celým systémom.

Reálne sa Android Auto bude zobrazovať na centrálnom displeji, ale aj na displeji pred vodičom a head-up displeji.

Peter Henrich, vedúci tímu BMW Product Management o Android Auto povedal: "Mnoho našich zákazníkov hovorilo o tom, že je pre nich dôležité mať Android Auto vo svojom BMW, lebo používajú množstvo smartfónov so systémom Android. A tiež ich chcú používať bez znižovania pozornosti pri riadení a tiež chcú používať systémy a služby BMW. Android Auto do ponuky zaradíme v júli 2020."