Najbližšie je asi podobnému koncept Maybach, spred pár rokov. Takto vyzerajúci model by si našiel svoje miesto aj vo filme o 101 dalmatíncoch. Dlhá karoséria, štíhle tvary, niektoré základné identifikačné prvky Bentley, všetko vyzerá strhujúco.

Dĺžka karosérie je až 5,8 metra a šírka je enormná tiež, dosahuje 2,4 metra. Preto nie je prekvapením, že hmotnosť auta sa dostala až na 1 900 kilogramov. A to aj napriek výraznému použitiu hliníka a karbónu.

Vnútro je ešte futuristickejšie ako zovňajšok. Ponúka miesto pre troch, pričom nesedia vedľa seba, ale akosi sekvenčne poposúvaní. Dve miesta sú za sebou na pravej strane a na ľavej je medzi nimi tretie. Výrobca hovorí o autonómnej jazde a použití vlny na niektoré prvky interiéru.

Bentley EXP 100 GT - okrídlené B má úplne novú formu Zdroj: Bentley

Koncept má až 1 500 Nm. Na 60 míľ za hodinu, čo predstavuje 96 kilometrov za hodinu zrýchli v priebehu 2,5 sekundy. Maximum je až 300 kilometrov za hodinu. Na jedno nabitie má koncept prejsť až 435 kilometrov. Nabitie, na rýchlonabíjačke, z nuly na 80 percent má trvať len 15 minút. O výkone nabíjačky sa nahlas nehovorí.

Je jasné, že takýto koncept nemá šancu na výrobu. Slúži ako demonštrácia toho, aké prvky by sa mohli v budúcnosti objaviť na sériových modeloch automobilky. A pohonná sústava je tiež otázna. Papier znesie veľa, rovnako ako úložiská na internete. Nabiť auto na dojazd 300 kilometrov za 15 minút je zatiaľ z nereálnej sféry úvah.

Bentley EXP 100 GT - interiér je pripravený na autonómnu jazdu Zdroj: Bentley