Môže mať trojsedadlo vpredu

U predchodcu bol naozaj zaujímavým prvkom počet sedadiel. Kedysi mala dlhšia verzia až deväť. Pritom štvorica bola po bokoch batožinového priestoru. Na prepravu ľudí to bolo fajn, ale trpela bezpečnosť. Nový Defender ponúkne možnosť až siedmich sedadiel v dlhšej karosérii s piatimi dverami. Avšak najväčšou zaujímavosťou z tohto pohľadu je trojsedadlo vpredu. Miesto stredovej konzoly môže mať Defender stredné sedadlo vpredu. To znamená, že aj krátky Defender môže mať až 6 sedadiel.

Land Rover Defender - vpredu môžu byť tri sedadlá Zdroj: Land Rover

Sprcha v kufri

V kufri môže byť špeciálna prenosná sprcha, ktorá sa bude hodiť pri nakladaní psov, prípadne pri čistení naozaj veľkého znečistenia z exteriéru auta. Poskytuje dve minúty na umývanie. Nepoužíva batérie a nemusí byť napojená ani na žiaden interiérový zdroj energie. Voda vyteká len na základe tlaku, ktorým je naplnená.

Land Rover Defebnder - hadica na umývanie čohokoľvek Zdroj: Land Rover

Hybrid bude najvýkonnejší

Základným motorom v Defendri bude naftový dvojlitrový štvorvalec. Ponúkne výkon 147 kW (200 k). To je o 57 kW (78 k) viac ako mal predchodca. Okrem neho bude v ponuke aj výkonnejšia verzia s 176 kW (240 k). Benzínovou alternatívou bude dvojlitrový benzínový motor s 221 kW (300 k). Najvýkonnejšia verzia bude však hybrid. Kombinuje trojlitrový radový šesťvalec a elektromotor. Celkový výkon systému je 294 kW (400 k). S kratšou aj dlhšou karosériou zrýchli na stovku do 6 sekúnd.

Land Rover Defender - oproti prvému je značne väčší Zdroj: Land Rover

Bude aj Lego Defender

Land Rover hneď na začiatku rozbehol spolprácu s Legom a v ponuke výrobcu malých kociek sa objaví špeciálny set. Patrí do série Technic. Bude dostupný od 1.10. a bude stáť dvesto eur. Je určený pre staviteľov s vekom nad 11 rokov a obsahuje 2 573 súčiastok.

Land Rover Defender - Lego ponúkne samostatnú stavebnicu Zdroj: Land Rover

Príslušenstvo je naozaj bohaté

Defender bude možné prispôsobiť naozaj podľa požiadaviek. Napríklad má veľa druhov držiakov na strechu. Expedičná nadstavba umožní montáž strešného stanu, pričom na boku je k tomu menší rebrík. Alebo miesto zadných okien na päťdverovej karosérii môžu byť úložné boxy. Vyzerajú takmer ako tie, čo majú expedičné motorky.K tomu sa pridáva mnoho riešení interiéru na prepravu vecí, či psov.

Land Rover Defender - strešný stan je jednou z možností príslušenstva Zdroj: Land Rover