Našťastie ale existujú aj na Slovensku výnimky, hotely s izbami, ktoré sú iné, ako je štandard. Nájdeme ich medzi dovolenkovými, ale aj medzi mestskými. Vybrali sme podľa nášho názoru tie najzaujímavejšie medzi hotelmi zaradených do projektu TREND TOP reštaurácie a hotely.

Do výberu sme tentokrát nedali izby z päťhviezdičkových hotelov, u ktorých by malo už z kategorizácie vyplývať, že sú iné, ako väčšina a ani izby z hotelov v historických budovách (okrem meštianskych domov), z ktorých každá spĺňa kritérium inakosti. Tu je 10 TOP hotelov s najzaujímavejšími izbami.

Hotel Zochova chata, Modra - Piesok

Zochova chata Zdroj: Zochova chata

Hotel v Malých Karpatoch sa ponúka ako komfortné ubytovanie v srdci prírody a kto tu bol, určite potvrdí, že je oprávnene. Okolité lesy ako keby boli súčasťou hotela, „vstupujú“ doň cez sklenené steny a veľké okná. Či už keď vstúpite do lobby, v izbách, kde vonkajšie steny tvoria vlastne okná a rovnako aj v jednom z najkrajších slovenských wellness, kde sa z bazéna pozeráte na malokarpatské lesy. Keď chcete mať „prírodu“ priamo v izbe – pôvodná časť hotela je zariadená ako zrubová chata, steny sú obložené drevom a hoci hotel je otvorený už niekoľko rokov, príjemnú vôňu dreva v ňom stále cítiť.