Každé z týchto stredísk má pripravené ponuky špeciálne šité na mieru rodinám s deťmi.

Deti do 10 rokov (ročník 2010) v sprievode jedného z rodičov s platným lyžiarskym lístkom tak majú lyžiarsky lístok, kartu Snehuliak - Schneemankarte, iba za 4 eurá na deň (potrebný je dôkaz o rodinnej príslušnosti). Turistické ubytovacie zariadenia tu majú v ponuke atraktívne paušálne balíky počas víkendov, troch alebo štyroch dní alebo celého týždňa mimo hlavnej sezóny za senzačné rodinné ceny.

Hinterstoder je obľúbené a známe rodinné lyžiarske stredisko. Je to miesto, kde sa malí i veľkí cítia dobre a je o nich dobre postarané. Od 7. decembra je otvorený nový ALPRIMA Aparthotel Hinterstoder - apartmánový hotel prvej triedy s 330 posteľami a concierge službami vhodný pre všetkých, ktorí hľadajú cenovo výhodné ubytovanie.

Zdroj: Oberoesterreich Tourismus GmbH

Wurzeralm je rajom pre rodiny s deťmi a ponúka pohodovú radosť z lyžovačky na 22 kilometroch zjazdoviek s nádhernou horskou panorámou. Najrýchlejšia pozemná lanovka Európy vyvezie hostí k vrcholnej stanici Wurzeralm za rekordný čas.
www.hiwu.at

Zdroj: Oberoesterreich Tourismus GmbH

Hochkar, najvyššie položené lyžiarske stredisko Dolného Rakúska je známe svojou legendárnou zárukou dobrých snehových podmienok. Vo vzdialenosti len 240 km od Bratislavy sa Hochkar prezentuje svojimi 8 modernými vlekmi a lanovkami, 19 km zjazdoviek, zážitkovou zjazdovkou Snowtrail Route99 a nádhernou krajinou s panorámou, ktorá je pre Dolné Rakúsko naozaj jedinečná!
www.hochkar.at

Zdroj: LudwigFahrnberger

Lackenhof am Ötscher, vzdialený od Bratislavy len 220 km, je stredisko so širokým spektrom ponúk pre celú rodinu. Pre najmenších tu je Sunny Kids Park s pásovým vlekom, pre väčších je k dispozícii 6 lanoviek a 19 km perfektne upravených zjazdoviek.
www.oetscher.at

Zdroj: Mostviertel.at Buder Andreas