V posledných rokoch sa veľkej obľube tešia u spotrebiteľov takzvané nealkoholické pivá. V súčasnosti ich ponúka prakticky každý pivovar a pričom sortiment jednotlivých značiek sa neustále rozrastá.

Najbližšie ho obohatí ponuka spoločného produktu dvoch renomovaných nápojových expertov – Mattoni 1873 a Budejovického pivovaru Budvar.

Nový výrobok z kategórie tzv. beermixov je výsledkom spolupráce spoločného tímu expertov, ktorí so zápalom a zaujatím vyvinuli produkt určený aj pre slovenských milovníkov ochutených nealkoholických pív. Novinka sa bude vyrábať výlučne v Budejovickom Budvare na novej modernej linke, ktorá má hodinovú kapacitu 55 000 plechoviek a o štarte ktorej informoval pivovar ešte na začiatku roka. Keďže Mattoni má veľké skúsenosti s chuťovými preferenciami spotrebiteľov v Česku aj na Slovensku, vyvinul pri tejto príležitosti úplne nové príchute. Novinka okrem tradičných a obľúbených citrusových mixov tiež prinesie niektoré nové chuťové kombinácie, ktoré zatiaľ na trhu nie sú.

„Na uvedenie novinky sme sa intenzívne pripravovali, aktívne sme zapojili aj spotrebiteľov. Veľmi nás potešil fakt, že najmä mladí vítajú túto spoluprácu dvoch českých tradičných značiek, ako aj ich spoločné úsilie priniesť na trh atraktívnu novinku,“ povedal Alessandro Pasquale, generálny riaditeľ Mattoni 1873.

Doplnil ho Petr Dvořák, generálny riaditeľ Budejovického Budvaru slovami: „Spolupráce s ostatnými, často nezvyčajnými partnermi nás vždy rozvíja a posúva, ale predovšetkým nás jednoducho baví.“