Čo vám napadne keď sa povie  Severný Spiš? Región  známy svojimi historickými pamiatkami,  prírodným bohatstvom,  posadený medzi kopcami a dolinami. Kút Slovenska plný kotlín pričom jedna z nich – Ľubovnianska kotlina, sa stane miestom prvej balónovej fiesty na Spiši.

Oblohu nad bývalým kráľovským mestom Stará Ľubovňa zaplnia už v sobotu 28. septembra balóny rôznych veľkostí z rôznych miest a odštartujú tak  prvý ročník balónovej fiesty v tomto regióne.
V programe je jeden hromadný let balónov v podvečerných hodinách o 17:00 pričom po zotmení a úspešnom pristátí bude prebiehať pre divákov atraktívne nočné nafukovanie balónov.

Mesto Stará Ľubovňa sa pýši viacerými kultúrnymi pamiatkami, či už priamo v meste, alebo v jeho okolí. Takto si účastníci budú môcť atraktívne lokality a nádherné prírodné scenérie pozrieť z netradičnej vtáčej perspektívy. Či už to je pohľad na historické centrum  mesta s kostolom sv. Mikuláša, alebo jeden z najnavštevovanejších hradov na Slovensku – Ľubovniansky hrad, siluety našich najvyšších hôr, vrcholky Troch Korún Pieninského národného parku. To všetko sa návštevníkom odhalí v západe jesenného slnka.

Familia fiestu bude sprevádzať bohatý sprievodný program spojený s Dňom otvorených dverí spoločnosti GAS Familia. Na pódiu vystúpia známi slovenskí interpreti ako Sima, Noc a deň, Starmania a HEX. Celý program bude zakončený ohňostrojom sprevádzaným nočným nafukovaním balónov. Pre najmenších bude na pódiu divadlo RAMAGU, Sranda banda a Miro Jaroš. Taktiež je pre deti pripravená detská zóna.

Organizátor, ktorým je nezisková organizácia Spolužitie zrodené z minulosti, n.o. sa rozhodol usporiadať toto podujatie vďaka pozitívnym ohlasom balónového letu zamestnancov spoločnosti GAS Familia k minuloročnému 20. výročiu vzniku spoločnosti.

Súčasťou balónovej fiesty sa môžete stať aj vy, alebo vaši blízki. Stačí navštíviť webovú stránku www.familiafiesta.sk a dopriať si zážitok, na ktorý nezabudnete.