Príjemný a čistý vzhľad

Čistota porcelánu, jeho hladkosť a dokonalosť už stáročia korešpondujú s túžbou človeka vychutnávať si tie najlepšie gastronomické pôžitky. Rovnako je to aj pri káve. Nechcete ju predsa popíjať z obitej, špinavej či nevkusnej šálky. Ideálne sú hladké tvary a príjemné farby.

Vnútorný povrch, hrúbka a okraj

Crema na espresse či latté art na cappuccine vyniknú najlepšie v šálke s oblým, tzv. vajíčkovým dnom. Crema sa v ňom “nerozbije”, káva po ňom krásne steká na dno a pri tvorbe latté art sa baristovi pracuje oveľa lepšie. Šálka by mala byť dostatočne a správne hrubá aby udržala nápoj v dobrej teplote. Okraj šálky by naopak nemal byť príliš hrubý, aby sa z nej príjemne pilo.

Ilustračné foto
Zdroj: KeepCup

Správna veľkosť a uško

Správne veľkosti šálok na štandardné kávové nápoje ako espresso, doppio, cappuccino, flat white či latté sú dôležité pre konzistentnosť prípravy a ten správny zážitok zákazníka. Koľkokrát ste sa už pri pití kávy potrápili s nesprávnou veľkosťou či tvarom uška? To by malo byť dostatočne veľké a pohodlné na držanie aj pre niekoľkominútové popíjanie.

Odolnosť a flexibilita

Pre prácu v rušnej kaviarni je dôležitá odolnosť porcelánových šálok. Nemalo by sa často stať, že sa v prevádzke veľa šálok rozbije. A už vôbec nie pri umývaní. Pridanou hodnotou by mala byť aj stálosť farieb a odolná vnútorná vrstva pri kontakte s lyžičkou. Ak sa šálka náhodou aj rozbije, malo by byť možné ju nahradiť bez toho, aby musela prevádzka kupovať celú sadu šálky a podšálky.

Ilustračné foto
Zdroj: KeepCup

Ak ste si pri čítaní povedali, že so všetkým súhlasíte, potom ste na dobrej ceste k objaveniu dokonalej šálky na kávu. Tú bezpochyby reprezentuje novozélandská značka Acme & Co. Vytvoril ju zakladateľ moderného espressa na Novom Zélande, Jeff Kennedy. Šálky Acme & Co nájdete v špičkových treťovlnových kaviarňach od Austrálie, cez Európu až po USA a sú vzorom pre mnohých výrobcov na celom svete. Nájdete ich rovnako aj na Slovensku. O ich distribúciu sa v spoločnosti mabets s. r. o. staráme od roku 2017 a vieme ich zabezpečiť pre vašu firmu - či už ide o maličkú kaviareň na rohu alebo veľkú sieť s desiatkami prevádzok.

Šálky Acme&Co nájdete na webovej stránke slovenského distribútora www.mabets.sk.