Odvtedy boli spolu na viac ako 3 plavbách a plánujú ďalšiu v novom roku. “Milujem navštevovať nové miesta, milujem zážitky z plavby. Výhľady na mesto a  krajinu sú z paluby lode úplne iné ako môžete zažiť pri cestovaní iba po pevnine. Každé ráno sa zobudíte a vidíte niečo nové, čo vás prekvapí. ”.

Áno, kedysi boli plavby obľúbeným spôsobom cestovania seniorov, avšak novodobý trend naznačuje, že práve mileniáli považujú tento spôsob cestovania za unikátny, pretože vedia zažiť toho čo najviac, v relatívne krátkom čase. Trhové prieskumy ukazujú, že až 38% ľudí, ktorí sa zaujímajú o plavby, sú vo veku 16 až 35 rokov.

Mileniáli považujú plavby za spojenie cestovania, spoznávania a oddychu. Pridanou hodnotou je to, že nemusíte rozmýšľať nad presúvaním sa a balením kufrov počas celej cesty.
Samotný spôsob plavby medzi destináciami je zábavou a prináša nezabudnuteľné zážitky.

Zdroj: Costa Cruise

Tento trend sa rýchlo šíri, pretože mileniáli  radi zdieľajú to, čo vidia. Možnosť fotografovania a okamžitého zdieľania na sociálnej sieti vám umožňuje vidieť tieto zážitky z prvej ruky a prežívať ich spolu s nimi.  

Každé ráno budete mať možnosť preskúmať novú destináciu a večer si užiť program na lodi, ktorý je naozaj bohatý. Od večerných predstavení v divadle, cez tematické večerné zábavy až po zážitkovú gastronómiu alebo romantickú prechádzku po palube lode.

Destinácie plavieb sú naozaj široké. Máte možnosť sa plaviť v Stredomorí, tiež cez jedinečné Fjordy, severnú Európu, Áziu, Karibik a mnoho ďalších lákavých krajín.

Z ponuky lodnej spoločnosti Costa Cruises sa dá vybrať aj kombinácia plavby a letu, ktorého súčasťou je už aj transfér letisko-prístav, aby o vás bolo postarané od začiatku až do konca.

Inšpirujte sa :

Nová ľod Costa Smeralda s odletom z Viedne do Barcelony alebo Janova

Nová loď Costa Smeralda s odletom z Prahy do Ríma

Costa Diadema s odletom z Viedne a Prahy do Dubaja

Costa Fascinosa s odletom z Viedne do Warnemunde (plavba Fjordy)

Ak máte cestovateľskú povahu a radi objavujete nové miesta tak si určite v roku 2020 vyskúšajte plavbu aj vy. Môžete tak urobiť prostredníctvom pár klikov na internete cez stránku partnera  Costa Cruises na Slovensku.

Zdroj: Costa Cruise