V roku 1941 tam zriadili letecký výskumný ústav, testovali v ňom sovietske vojenské i civilné lietadlá, neskôr sovietsku produkciu predvádzali potenciálnym zahraničným odberateľom a každé dva roky je dejiskom veľkého populárneho medzinárodného leteckého dňa.

V roku 2011 vtedajší ruský premiér Vladimir Putin navrhol odľahčiť trom moskovským medzinárodným letiskám a vytvoriť špecializované letisko pre rozvíjajúcu sa domácu i medzinárodnú charterovú a lowcostovú dopravu, ktorej v porovnaní so štandardnými letiskami stačí jednoduchší vybavovací proces (napríklad bez tranzitných služieb). Vlani tromi preplnenými moskovskými letiskami prešlo 77 miliónov cestujúcich, čo je takmer polovica z celkového počtu pasažierov, ktorí prejdú vyše dvesto ruskými letiskami.

V prvej etape prípravy na civilnú prevádzku vybudovali terminál pre štyri milióny cestujúcich ročne a ešte tento rok začnú stavať ďalší terminál, ktorý zvýši kapacitu letiska na 12 miliónov cestujúcich a Ramenskoje sa o pár rokov stane piatym najväčším letiskom v Rusku. Na letisko vedie z Moskvy železnica, zrekonštruovaná cesta, chystá sa stavba hotela, dvoch bizniscentier, nákupného strediska a parkovacích domov a nákladný terminál.

Ramenskoje Zdroj: Letisko Ramenskoje