Anna nosievala najnovšie značkové oblečenie Gucci a Yves Saint Laurent, sťahovala sa z jedného drahého hotela do druhého. Čašníkom dávala bohaté sprepitné, s priateľmi chodievala na drahé večere a dokonca si na úver prenajala súkromné lietadlo, aby sa v meste Omaha zúčastnila konferencie Berkshire Hathaway Warrena Buffetta.

Lenže všetko to bolo len ilúzia, čo pred niekoľkými dňami potvrdil súd na Manhattane. Anna Sorokinová, ktorá vystupovala medzi smotánkou ako bohatá dedička z Nemecka Anna Delveyová, je v skutočnosti podvodníčka. Zámožných boháčov a banky okradla o najmenej 275-tisíc dolárov, aby nimi platila luxusný životný štýl, po ktorom tak zúfalo túžila.

Vo väzení môže Anna stráviť až 15 rokov života. Hoci súd ju oslobodil z dvoch najzávažnejších obvinení – od banky mala podvodným spôsobom požiadať o úver 22 miliónov dolárov, pričom údajne vystupovala pod fiktívnym menom a falšovala dokumentáciu.

Súd ju oslobodil z obvinenia a krádeže 60-tisíc dolárov od Rachel DeLoache Williams, ktorá jej zaplatila luxusný výlet do Maroka, čo vlani šťavnato opísala v magazíne Vanity Fair. Náklady jej nikdy v plnej miere nevrátila. Anna bola expertkou na výhovorky a sentimentálne vydieranie.

„Hľadanie peňazí na úhradu sa stalo Anniným plnohodnotným zamestnaním,“ napísala v článku Rachel, ktorá je fotografkou a spisovateľkou. V lete vydá knihu My Friend Anna a streamovacia služba Netflix pripravuje o jej živote dokument

Chyť ma, ak to dokážeš

Annin právnik Todd Spodek priznal, že jeho klientka klamala. Neetické? Áno. Neortodoxné? Iste. Zločin? Nie, obhajoval ju právnik pred súdom. Dôvod bol ten, že vraj mala v úmysle

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa