Medzi najobľúbenejšie lyžiarske regióny Slovákov u našich susedov patria tie v Štajersku a Korutánsku. Prvé preto, lebo sú najbližšie, a druhé, pretože je tam väčšia šanca na slnečné počasie ako kdekoľvek inde.

O obľúbenosti Štajerska napríklad hovorí, že počet Slovákov aj ich prenocovaní stále kontinuálne rastie – počas minulej zimy o 6,2 percenta a priemerne tu strávili 3,6 noci. Aj v tejto sezóne prinášajú strediská množstvo noviniek, niektoré sme vybrali.

So sánkami na chrbte

Najbližšie lyžiarske strediská sú v Hochsteiermarku – obľúbený Stuhleck je napríklad 1,5 hodiny od slovenských hraníc, celkom je v tomto regióne 16 lyžiarskych areálov. Dajú sa tu však robiť aj oveľa netradičnejšie aktivity ako lyžovačka - hostinec Altenbergerhof v prírodnej rezervácii Oberland ponúka napríklad špeciálne „Ruck X Bobjazdy“ - hore sa stúpa na snežniciach a dole sa spúšťa na sánkach zabudovaných do ruksaku.

V centre Hochsteiermarku Mürzzuschlagu je aj jedinečné Múzeum zimných športov, ktoré znovuotvorili 6. októbra 2018. Zaoberá sa históriou a súčasnosťou lyžiarskeho športu a kolekcia, ktorú tu zhromaždili, patrí medzi najväčšie na svete.

Štajersko - bežecké lyžovanie Zdroj: Steiermark Tourism

Najbližšie veľké stredisko

Schladming je zase so svojím Schladminger 4-Berge-Skischaukel najbližším alpským veľkým strediskom od slovenských hraníc. Spája lyžiarske strediská Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm a je tu 123 kilometrov zjazdoviek, ako aj 44 lanoviek. Spoločnosť Planai-Hochwurzen-Bahnen, ktorá ich prevádzkuje, investuje v nasledujúcich dvoch rokoch do výstavby dvoch nových lanoviek celkovo asi 34,5 milióna eur.

Tento rok sa bude znovu konať aj populárny Ladies Week. Rakúski úradníci pre rodovú rovnosť ho po niekoľkých úspešných ročníkoch zakázali kvôli diskriminácii mužov, nárok na 6-dňový skipas zadarmo mali

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa