Pre tých najnáročnejších je tu jedna z najlepších slovenských reštaurácií v podobe TOP Restaurantu v Žiline. Zaujímavé je, že v Žiline sa tie najlepšie podniky nenachádzajú priamo v centre, ale kto chce, si ich nájde.

Inde – v Dolnom Kubíne, či Martine sa zase netreba ostýchať ísť do hotelových reštaurácií, lebo ak sme nemali práve chuť na pizzu, alebo minútkovú kuchyňu, najlepšiu miestnu úroveň jedla a servisu sme zaznamenali práve v hoteloch. Na druhej strane, chutná kuchyňa sa v týchto končinách dá nájsť aj po ceste, stačí odbočiť z diaľnice, napríklad do Bytče.

Top Restaurant, Žilina

TOP restaurant - Obežná dráha zeme-cviklový tartar, farebná cvikľa, redukovaná cviklová Zdroj: Jarmila Horváthová

Táto reštaurácia patrí už roky medzi TOP 10 najlepších podnikov na Slovensku a kreácie, ktoré tú jej majiteľ a šéfkuchár Peter Ďurčo vytvára by sa uplatnili aj prestížnymi bedekrami oceňovaných reštauráciách v zahraničí. Nie je to ale reštaurácia pre náhodnú návštevu – funguje len na rezervácie a nachádza sa na žilinskom sídlisku, kam treba na prvú návštevu navigáciu. Kto si ale TOP restaurant nájde a má rád gastronómiu, ktorá je naozaj zážitkom, je veľký predpoklad, že pri jednej návšteve neskončí.