Vyšiel na Kilimandžáro iba v šortkách, zabehol polmaratón za polárnym kruhom naboso, stál v nádobe s ľadom viac ako stodvanásť minút. Prínosy jeho metódy, ktorú využívajú milióny ľudí po celom svete.

„Dokážete doslova nemožné. Môžete prekonať chorobu, zlepšiť si psychické zdravie aj fyzický výkon, dokonca dostať pod kontrolu vlastnú fyziológiu. Zvládnete každú stresovú situáciu.“

List od Wima Hofa:

Milí otužilci, čitatelia mojej knihy,

čo podľa vás znamená aktivovať celý svoj potenciál?

Odpoveď na túto otázku som našiel počas dramatického obdobia v živote. Cesta, ktorú som objavil, od základov zmenila môj pohľad na to, čoho som schopný. Pri bolestiach, radostiach a rôznych neočakávaných zvratoch som sa držal jediného zdroja, ktorému som mohol vždy veriť – nekonečnej múdrosti prírody, ktorá sa mi zjavila prostredníctvom chladu.

Kráčal som touto cestou s úprimnou zvedavosťou a otvoreným srdcom. Odhalila môj skutočný potenciál a ukázala mi, čoho je človek schopný. Dokáže totiž oveľa viac, než sa na prvý pohľad zdá.

Neoddeliteľnou súčasťou môjho príbehu je hľadanie samého seba, keď som ako otec štyroch detí prišiel o manželku, ktorá v modernom svete nedokázala čeliť vlastným útrapám. V procese liečenia som posunul svoje telo aj myseľ ďaleko za ľudské hranice, ktoré dovtedy vnímala spoločnosť ako bežné. Pri výchove svojich detí som objavil šťastie aj ďalšie úrovne pokory. Každý krok ma posúval bližšie k misii môjho života - pomôcť zmeniť svet.

Začal som pracovať s ľuďmi z rôznych pracovných sfér a pomáhať im pri zvyšovaní kapacity vlastnej sily, vitality a šťastia. Našiel som pri tom univerzálny recept na mnohé problémy súčasnosti, ako sú zápaly, stres, zmeny nálad a mnohé iné.

Vo svojej najnovšej knihe Metóda Wima Hofa: Aktivujte svoj fyzický aj mentálny potenciál a prekonávajte vlastné limity Vám porozprávam príbeh vlastného života a zároveň doprajem lepší zážitok z toho vášho. Preskúmame spolu všetky tri piliere mojej metódy, ktorá sa dá používať bezpečne a v pohodlí Vášho domova:

  1. Dych: špecifické dychové cvičenia na zmenu biochémie v tele, nabitie energiou a sústredenie
  2. Chlad: bezpečné a regulované návody na otužovanie, ktoré posilnia kardiovaskulárny systém a prebudia nevyužitú silu v tele (rád hovorievam, že chlad je náš láskavý priateľ)
  3. Nastavenie mysle: budovanie pevnej vôle, jasného uvažovania, zmyslového vedomia a návrat k vrodenej radosti zo života.

Tieto piliere majú oveľa väčšiu moc, než si dokážete predstaviť. Poskytujú nám základ na zlepšovanie psychického aj fyzického zdravia, ovplyvňujú fyziológiu, aby sme lepšie zvládali výzvy mysle aj tela. V dnešnom celosvetovom zmätku je moja metóda skvelou príručkou, ako si jasným a účinným spôsobom dodať silu a zlepšiť zdravie podporou imunity, hormonálneho systému a metabolizmu.

Buďte svedkami vlastného rozkvetu, vyhrajte nad zvykmi a predsudkami. Moja metóda je prístupná všetkým. Objavte krásu svojho potenciálu. Čaká len na Vás.

Prajem Vám veľa lásky a sily!

Wim Hof

Spoznajte vďaka tejto knihe jedinečnú Metódu Wima Hofa, prostredníctvom, ktorej posilníte svoju imunitu a prinesiete si do života viac vnútornej sily, vitality a šťastia.