Cestovný ruch je pre Grécko veľmi dôležitým odvetvím a jedným z hlavných súčastí ekonomiky. Na hrubom domácom produkte krajiny sa podieľa 15 percentami a jedno z piatich pracovných miest je v cestovnom ruchu.

V čase krízy a masívnych protestov proti úsporám Grécko opustila časť turistov, najmä z Nemecka a Británie. Teraz sa turisti začínajú do krajiny opäť vracať, okrem iného aj kvôli nepokojom a násiliu v konkurenčných destináciách, ako je Egypt, Tunisko a Turecko.

Počet turistov z Európy sa zvýšil o 13,9 percenta. Európa má na celkovom počte dovolenkárov v krajine podiel 88,1 percenta. Najviac turistov prišlo z Nemecka, ktoré má na celkovom počte podiel 12,7 percenta. Ďalšie priečky patria Británii a Rusku. Počet turistov z Nemecka a Ruska rástol, z Británie sa však znížil.

Okrem počtu turistov majú byť za minulý rok rekordné aj príjmy z turistiky. Podľa dostupných údajov za desať mesiacov sa príjmy z turistiky, vrátane výletných plavieb, zvýšili o 14,8 percenta na 11,6 miliardy eur a boli len niekoľko miliónov pod rekordom z roku 2008.

Ďalší rast čakajú analytici aj tento rok. Už koncom minulého roka boli rezervácie dovoleniek prostredníctvom zahraničných cestovných kancelárií vyšší ako v predchádzajúcom roku a letecké spoločnosti plánujú tento rok zvýšiť počet ponúkaných sedadiel o jeden milión.