Revitalizácia skalného masívu nad expozíciou vzácnych papagájov, ktorej súčasťou bola aj obnova historicky doložených viníc, je pokračovaním úspešne realizované revitalizácie cesty Zakázanka, ktorú ukončili pred dvoma rokmi.

Revitalizácia svahu podľa serveru Pražskýpatriot.cz nad expozíciou papagájov mala dva ciele. V prvom rade stabilizácia svahu značne narušeného koreňovými systémy náletových drevín, ktorých erozívna činnosť miestami hrozila až zrútením.

Druhým cieľom bola obnova v lokalite historicky doložených viníc. Doteraz bolo možné v svahu vidieť zvyšky pôvodných oporných viničných múrov, ktoré obnovili respektíve doplnili. Ďalšími stabilizačnými prvkami vinice sú drevené hate..

Na svah sa tak vrátil vinič, ktorý sa tam v minulosti pestoval. Pražská ZOO si vybrala štyri odrody bieleho hrozna, ktoré vyšľachtili v Štátnom vinárskom inštitúte v nemeckom Freiburgu ako ekologické a veľmi odolné proti chorobám a škodcom. Ide o vínne odrody Souvignier gris, Hélios, Muscaris a Solaris. Ich hrozno bude dozrievať postupne, takže zber sa tým rozloží na dlhší čas.  Úroda obohatí jedálniček plodožravých vtákom alebo primátov ako sú gorily a podobne.