Každý deň majú v manufaktúre e-obedy, každú poslednú nedeľu v mesiaci brunch, chystajú aj valentínsky večer aj veľkonočné hodovanie. Na 26. marca avizujú Dievčenský deň 2 000 pre žiačky šiestych až desiatych tried, vedľa výrobnej linky je zoznamka s technickými profesiami v automobilovej výrobe, automatizácii, digitalizácii či elektronike, odporúčanými pre ženy.

Príležitostne sa v interiéri i na veľkej terase konajú komorné či symfonické koncerty a večery operných árií. Navyše manufaktúra je aj sponzorom Saskej štátnej filharmónie i hudobných festivalov v Drážďanoch.

Montážna linka e-Golfov Zdroj: Ján Blažej

Automobilka plná zvedavcov

Všetky podujatia ponúka Sklenená manufaktúra v Drážďanoch. Je to 140 metrov dlhá a 20 metrov vysoká presklená budova z ocele a betónu poldruha kilometra od historického centra mesta. Stojí vedľa botanickej záhrady na trávniku s rozlohou 8,3 hektára medzi stromami a rybníčkami.

Zvonku vyzerá ako administratívna budova či biznis centrum, je to však malá automobilka, kde tri a pol stovky zamestnancov firmy Volkswagen vyrábajú elektromobily e-Golf. Vlani produkcia dosiahla rekordný počet – 16 155 áut – o vyše 2 400 viac než rok predtým. Zákazníci, ktorí si e-Golf kúpili, si ho môžu vo fabrike aj osobne prevziať.

Sklenenú manufaktúru otvorili v roku 2001 a Volkswagen ju už pri projektovaní označoval nielen za automobilku, ale aj za futuristické centrum 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa