Bratislavský boj s vizuálnym smogom zaznamenal výhru v jednej bitke. V Starom Meste ešte donedávna svietil na viditeľnom mieste megabord. Videli ho turisti mieraci na hradný kopec aj návštevníci Dómu svätého Martina. Teraz je preč a podľa magistrátu sa späť už nevráti.

„Megabord bol prenajatý na úplne nevhodnom mieste a za extrémne nevýhodných podmienok. Fasáda domu sa bude rekonštruovať a jej vzhľad tak bude adekvátny polohe, kde sa dom nachádza,“ píše mesto na Facebooku. Sľubuje, že ide len o začiatok a dočkáme sa aj ďalších zmien.

Lesná live show

Chýba vám počas horúcich letných dní v mestách dotyk prírody? Pienininy budú po novom vysielať živý prenos. Nainštalovali tam webové kamery na obe strany pohraničia a dúfajú, že tým zvýšia konkurencieschopnosť Zamaguria, pomôžu propagácii regiónu a rozvoju cestovného ruchu.

Tamojšej obci Lesnica sa totiž podarilo uspieť s projektom cezhraničnej spolupráce a získať tak vyše 18-tisíc eur na zakúpenie a inštaláciu dvoch webových kamier umiestnených v exteriéri.

Ďalších 22 kamier je umiestnených aj v susednom meste Szczawnica, na čo Poliaci získali v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko - Slovenská republika 2014 – 2020 takmer 75-tisíc eur.

„Zábery z kamier budú zverejnené na internetových stránkach partnerov projektu - obce Lesnica a mesta Szczawnica, ktoré okrem Dunajca spája aj história, prírodné a kultúrne bohatstvo. Očakávame, že prezentácia našej obce prostredníctvom živého prenosu na webe ešte viac vzbudí záujem verejnosti o tento región. Myslím si, že turistom máme čo ponúknuť,” skonštatoval starosta Lesnice Ján Gondek.

Túto obec na Zamagurí, kde je výstupné miesto zo splavu Dunajca, navštívi zhruba 200-tisíc turistov ročne, poľskú Szczawnicu dvakrát toľko.

Na snímke pltníci prepravujú plť po Dunajci neďaleko Červeného Kláštora počas otvorenia pltníckej sezóny v Červenom Kláštore. Zdroj: TASR

Záhrada malých duší

Nechcený

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa