Manžetové gombíky

Móda je umenie, ktorým aj páni podčiarkujú svoju jedinečnú osobnosť. S tou idú ruka v ruke šperky a doplnky. Dokonale padnúci oblek čoraz častejšie dopĺňajú o manžetové gombíky zo zlata, striebra alebo platiny. Milovníci elegancie dokonca neváhajú siahnuť po origináloch s vlastným monogramom. Svoj božský imidž zvýrazňujú aj pánskymi prsteňmi alebo kravatovými sponami.

Ilustračné foto
Zdroj: EPPI

Kravatové spony a spony na peniaze

Spony na kravaty sú tu od nepamäti. Ich prednosťou je, že sú predovšetkým praktické a až tak nasleduje estetická funkcia. Prvé spony na kravaty boli vyrobené z lacných kovov a až neskôr sa začali zhotovovať z drahých materiálov ako zlato alebo striebro. Dnes si milovníci luxusu doprajú svoj originálny kúsok ozvláštnený o diamant či gravírovanie. Spona však nemá význam len ako doplnok, ale jej úlohou je aj udržať kravatu na svojom mieste pri akejkoľvek činnosti. Nositeľa teda nijako neobmedzuje či limituje. Kravatové spony sa stali veľmi obľúbeným doplnkom, ktorý z nich urobil symbol statusu, triedy alebo príslušnosti k určitej skupine.

Ilustračné foto
Zdroj: EPPI

Pánske prstene

Na popularite každým rokom získavajú aj pánske šperky. Čoraz väčšej obľube sa tešia prstene s ručným gravírovaním. Tieto kúsky najčastejšie zdobia iniciály mena. Trendy a veľmi vyhľadávané sú však aj pečatné prstene zo zlata alebo striebra, ktoré dávajú na známosť príslušnosť k obľúbenému klubu či spoločnosti. Milovníci luxusných kúskov chcú byť dokonca natoľko originálni, že si dajú vyrobiť šperky na mieru.

Medzi štýlové pánske prstene patria aj svadobné obrúčky. Tie bývajú tiež elegantnými a zaujímavými doplnkami. Na prvý pohľad vedia zaujať netradičné svadobné obrúčky potiahnuté čiernym ruténiom, prípadne tepané či škrabané kúsky. Ich originalitu možno ešte viac podčiarknuť gravírovaním. Pánske prstene tak nemusia byť len nudné kúsky, ale aj trendy doplnky, ktoré si každý naokolo ihneď všimne.