Nepovolaným vstup do fľaše zakázaný! Práve pre ľudí, ktorí si neželajú, aby obsah ich obľúbenej fľaše zmizol bez ich vedomia, je určená trezorová zátka s štvorčíselným kódom.

V súčasnosti sa stala hitom pred nepovolanými ústami vo fľaši stala kódovaná zátka, ktorá ma v sebe zabudovaný číselný zámok podobne ako je to v kufríkoch. Stačí zátku vtisnúť do hrdla nedopitej fľaše vína či destilátu a zvolený číselný kód fľašu jednoducho zamkne. Obsah fľaše sa „nevyparí“ dovtedy, kým majiteľ nepoužijete opäť zvolený správny kód a trezor odštupľuje. Zámok má 9999 kombinácií, čo odradí asi každého, kto by si chcel fľašu otvoriť bez vedomia majiteľa. Na druhej strane je asi lepšie radšej si zapísať číselný kód a nespoliehať sa na pamäť. 

Originálnu zátku dala na trh americká firma Lockey, ktorá sa od roku 1970 špecializuje na zámky a trezory všetkého druhu. Cena zátky sa na internete pohybuje od 20 amerických dolárov. V susedných Čechách sa ponúka za 400 českých korún. Okrem opatrných rodičov trezorovú zátku používajú aj zberatelia raritných mokov.