1. KeepCup sa skladá z jednodruhových plastov, ktoré je možné pohodlne recyklovať!

Na rozdiel od iných značiek, KeepCup neobsahuje organické súčasti (napr. bambus alebo kávový odpad), ktoré sa v spojení s lepidlami a plastom nedajú recyklovať.

2. Farby KeepCup sú navrhnuté podľa dizajnérskych štandardov

Každý komponent KeepCup je označený príslušným číslom farby podľa vzorkovníka Pantone. Tieto vzorkovníky sú celosvetovo rozšírené a používané. Môžete si byť 100% istí, že farby, ktoré vyberiete, budú tie správne!

3. KeepCup je univerzálny

Ak sa vám stane, že doma nájdete starší KeepCup bez niektorého dielu, viete ho jednoducho nahradiť novým. Diely na seba totiž aj po rokoch presne pasujú.

4. Krabička a papierové súčasti z FSC papiera

Balenie KeepCup je rovnako ekologické, ako produkt samotný. Je zhotovené z papiera s FSC certifikátom. FSC (Forest Stewardship Council) je medzinárodná certifikačná ochranná známka, ktorá zaručuje, že drevo pochádza zo šetrne obhospodarovaných lesov.

5. Recyklovaný korok

Obľúbená verzia KeepCup s korkovým prstencom používa korok z Portugalska, ktorý je recyklovaný z korkových zátok na víno.

6. Veľkosti pohárov KeepCup

Veľkosti XXS, XS, S, M a L kopírujú presné veľkosti jednorazových nápojových pohárov v Austrálii, ktorých objemy sú uvádzané v unciach [oz] - 1 britská dutá unca = 28,4 ml.

7. KeepCup sa vyrába lokálne

Pokiaľ je to možné, jednotlivé komponenty KeepCup sa vyrábajú lokálne v miestach v blízkosti jednotlivých distribučných hubov - v Austrálii a Veľkej Británii.

8. KeepCup zľudovel

Často sa stretávame s tým, že voláme akýkoľvek ekologický pohár označením “KeepCup”. Ide o jav, ktorý sa nazýva apelativizácia – je to zámena vlastného mena na výraz všeobecného významu. Podobne ako džíp, rifle, žiletky, pampersky, xeroxovať či vygoogliť.

9. Koľko KeepCup je na Slovensku?

Odhadujeme, že KeepCup je na Slovensku v každej desiatej domácnosti. KeepCup nájdete na viac ako 100 predajných miestach.

10. S KeepCup šetríte peniaze.

Používaním KeepCup dokážete ušetriť. Niektoré kaviarne ponúkajú zľavu za naplnenie, naplnenie zdarma pri jeho kúpe alebo viac bodov vo vernostnom programe. Kaviareň takto ušetrí jednorazové obaly a ušetrené peniaze zostanú pre vás!

Poháre KeepCup nájdete na webovej stránke slovenského distribútora mabets.sk.