Vybrané rodiny na podporu nemuseli čakať
Z výťažku aukcie malo byť tradične podporených šesť rodín, v ktorých žije telesne postihnuté dieťa alebo dospelý. Vďaka hlavným partnerom aukcie – Nadácii TA3 a televízii TA3 boli príbehy rodín odvysielané na obrazovke a zbierka priniesla dostatok financií na úhradu pre nich veľmi potrebných rehabilitácií a pomôcok, na ktoré už netrpezlivo čakali.

Všetci sme verili, že na jar už bude situácia natoľko stabilizovaná, že sa aukcia bude môcť uskutočniť naživo, v atmosfére, na ktorú sme si za 10 rokov zvykli. Jar však priniesla druhú vlnu pandémie a ešte prísnejšie opatrenia a tak jedinou šancou, ako aukciu uskutočniť, bol jej presun do online priestoru.

Nina Gažovičová z Aukčnej spoločnosti SOGA pri titulnom diele 10.ročníka Charitatívneho aukčného salóna.
Zdroj: APPA

Unikátna prehliadka súčasného slovenského umenia
10. ročník podporilo 49 popredných slovenských výtvarníkov, alebo ich rodín. Do aukcie je zaradených spolu 64 diel. Kolekcia, ktorú sa podarilo dať dohromady, je naozaj hodná jubilejného 10. ročníka a ocenila ju aj aukčná spoločnosť SOGA, ktorá je počas celej histórie podujatia jeho odborným garantom. Preto je nám veľmi ľúto, že predaukčnú výstavu, ktorá je nainštalovaná v Kunsthalle Bratislava, nemôžu naši priaznivci vidieť naživo. Napriek tomu, že online priestor poskytuje obrovské možnosti, nič nenahradí emóciu pri stretnutí milovníka umenia s dielom naživo, na výstave. Hlavným motívom tohtoročnej aukcie sa stalo aktuálne dielo Mateja Fabiana – Nurse in Furs, ktoré tomu, kto si ho vydraží, bude navždy pripomínať túto zvláštnu dobu, ktorú momentálne všetci zažívame.

Predaukčná výstava v Kunsthalle Bratislava akoby čakala na divákov. Žiaľ, tento rok sa budeme musieť uspokojiť s možnosťou pozrieť si výstavu len virtuálne.
Zdroj: APPA

10. ročník mal byť výnimočný...
... a vďaka pandémii aj naozaj bude – minimálne netradičný. Čo teda záujemci o výtvarné umenie a kúpu diela môžu zažiť? Online prehliadku výstavy a komentovanú prehliadku dražených diel, ktorú pre záujemcov pripravila Nina Gažovičová z Aukčnej spoločnosti SOGA (nájdete na stránke appa.sk – Aukčný salón). Online dražbu výtvarných diel na platforme Aukčnej spoločnosti SOGA (registrácia na soga.sk). Dražiť môžete počas celého týždňa od 23.3. do 30.3. Nenechajte si ujsť príležitosť kúpiť kvalitné výtvarné dielo a zároveň pomôcť ľuďom v neľahkej situácii. Ich príbehy nájdete v aukčnom katalógu, ktorý nájdete tiež na appa.sk.

Výstava bez divákov. Ešte pred rokom sme si niečo také nedokázali predstaviť. Dnes každodenná realita
Zdroj: APPA

Poďakovanie na záver
Čo dodať na záver? Ďakujeme za 10 rokov! V prvom rade výtvarníkom a rodinám výtvarníkov. Mnohí z nich nás podporujú pravidelne a bez nároku na honorár. Bez nich by sa aukcia nemohla nikdy uskutočniť. Aukčnej spoločnosti SOGA a Nine Gažovičovej za odborné rady a 10-ročnú spoluprácu. Nadácii TA3 a televízii TA3, ktoré za posledné roky pomohli spropagovať aukciu aj na televíznej obrazovke. Novému partnerovi - Kunsthalle Bratislava - za priestor na predaukčnú výstavu. Ďalším partnerom, pretože mnohí z nich pravidelne a dlhoročne aukciu podporujú. A v neposlednom rade Vám – priatelia výtvarného umenia, za kúpu diel. Veríme, že aj tento rok obohatíte svoje zbierky o diela, ktoré pomáhajú. APPA Vám želá veľa úspechov pri dražbe!

Komentovaná prehliadka 10.ročníka aukčného salóna s Ninou Gažovičovou bola síce bez divákov, ale pozrieť si ju predsa len môžete online
Zdroj: APPA
Z nakrúcania relácie Cesta do života pre televíziu TA3
Zdroj: APPA