Ani nespoznáte, že ho máte

Notebooky sú zo svojej podstaty určené na prenášanie, no Huawei MateBook X posúva tento predpoklad na nečakanú úroveň. Ultraprenosný notebook má hrúbku len 1,46 cm a hmotnosť iba 1,3 kg, čo ho radí medzi najmenšie a najľahšie prístroje vo svojej triede na trhu.

Zdroj: Huawei

Partner pre smartfón

Huawei zúročil svoje bohaté skúsenosti zo sveta smartfónov a jeho vrcholný notebook prináša hneď niekoľko inovácií, ktoré zásadným spôsobom uľahčujú život. Snímač odtlačkov prsta je integrovaný do zapínacieho tlačidla, vďaka čomu identitu používateľa overí už pri zapnutí. Špecialitou notebookov od Huawei je aj schopnosť pokročilej spolupráce medzi prenosným počítačom a telefónom rovnakej značky. Vďaka funkcii Huawei Share viete priamo z notebooku plnohodnotne ovládať smartfón a jednoduchým potiahnutím prenášať súbory.

Zdroj: Huawei

Výkon bez kompromisov

Mimoriadne výkonný procesor Intel Core i7, 16 GB operačnej pamäte RAM a samostatná grafická karta Nvidia GeForce MX250 sa starajú o perfektný výkon bez ohľadu na to, čo od notebooku práve požadujete. Veľmi rýchly SSD disk s kapacitou až 1 TB zase ponúkne veľa priestoru pre všetky dáta.

Úchvatný displej

Najväčšou pýchou Huawei MateBook X Pro je jeho 13,9-palcový displej s inovatívnym pomerom strán 3:2. Môže sa pochváliť veľmi vysokým rozlíšením 3000 x 2000 obrazových bodov. Vďaka tomu je obraz dostatočne jemný a súčasne dobre viditeľný aj za jasných slnečných dní. Displej je navyše aj dotykový, čo ešte viac uľahčuje prácu s notebookom.

Zdroj: Huawei