Hotel Zelená Lagúna nemáte len tak po ceste, preto sa tu asi prevažne stravujú hoteloví hostia a ľudia z okolia, možno sa zastavia turisti. Poloha je prekrásna, na brehu Veľkej Domaše a v obkolesení lesov.

Ceny ubytovania v hoteli zodpovedajú úrovni štyroch hviezdičiek, ceny na jedálnom lístku v reštaurácii však milo prekvapia. Aj keď – ubytovaní hostia majú na výber aj polpenziu a ako sme videli, využívajú ju.

V krásnom prostredí s výhľadom na vodnú plochu (v lete súži hosťom aj terasa), sme sa pustili do študovania jedálneho lístka. Ponuka je primeraná a prehľadná, prestieranie na stoloch úplné aj s kvetinovou dekoráciou a obsluha milá a profesionálna.

V kuchyni sa tiež činia, na jedlo sme čakali tak primerane. Vybrali sme si Krém zo zeleného hrášku, mätový olej a kúsky sušenej šunky (3,90 €) a Krémovú rybaciu polievku s kúskami sumca a créme fraiche (4,50), obe boli výborné. Ak by sme si mali vybrať, ktorú by sme uprednostnili, predsa len tá prvá chutila viac, bola výraznejšia.

Vynikajúco sme si pochutili na Bravčových líčkach dusených v červenom víne, zemiakovom pyré s mladou cibuľkou a medovej zelenine (8,90) a chutilo aj Špargľové krémové rizoto s cherry paradajkami a hráškom (6,90).

K jedlu sme si objednali Svätovavrinecké červené (1,60 za dl). Strávili sme príjemný večer, naozaj nám chutilo.

Hostia ešte majú na výber z regionálnych špecialít, jesenného menu, jedlá z rýb, či cestoviny, na záver dezert, k tomu bohatý nápojový lístok a peknú vínnu kartu. Aj keď je reštaurácia tak trochu „od ruky“, ak sa vyskytnete v tejto časti Slovenska a chcete sa najesť naozaj chutne, v peknom prostredí a za sympatické ceny, rozhodne stojí za návštevu.

Zhrnutie:

Plus: výborné jedlo aj servis, sympatické ceny

Mínus: počas našej návštevy nijaké