Pandémia spomalila svet, skomplikovala cestovanie, zrušila mnohé súťaže. No príroda nezaspala. O vinice sa bolo treba starať, hrozno bolo treba spracovať, aby kvalitná úroda nevyšla na zmar. Vinohradníci a vinári prišli zrazu do situácie, kedy zatvorené hotely, reštaurácie, podniky nemali pre koho víno nakupovať. A tak pivnice s vínom čakali na svoju chvíľu. Vinárstvo Naše Vinohrady dbá na to, aby v každej fľaši bolo cítiť poctivú prácu i kvalitné hrozno, bez ohľadu na to, či je pandémia alebo nie je. Preto sa vinárstvo zapojilo do medzinárodnej súťaže. Degustátori potvrdili, že produkty od Naše Vinohrady patria medzi špičku.

Ilustračné foto
Zdroj: NAŠE VINOHRADY

V máji sa po dlhých mesiacoch uskutočnil v španielskom Madride 19. ročník prestížnej medzinárodnej súťaže vín Bacchus. Súťaž je členom Svetovej federácie veľkých súťaží vín a destilátov VINOFED a koná sa pod vysokým patronátom Medzinárodnej organizácie pre vinič a víno OIV. Porota, ktorú tvorilo 80 medzinárodných vinárskych odborníkov z dvadsiatich krajín, udelila vysoké ocenenia viacerým slovenským vínam. Členkou degustačnej jury bola už po desiaty raz slovenská enologička Edita Ďurčová. Predsedala jednej z hodnotiacich komisií a súčasne bola poverená funkciou expertky, delegátky VINOFED pre túto súťaž. Z 1691 vín a vermútov zo 16-tich krajín, Slovensko reprezentovalo 83 vín. Z nich až 30 vín získalo medailu. Degustátori ochutnávali vína z celého sveta zo špičkových kalichov RONA z Lednických Rovní.

Ilustračné foto
Zdroj: NAŠE VINOHRADY

Chardonnay Naše Vinohrady zrodené vo viniciach pri obci Nová Vieska bodovalo v Madride

Do medzinárodnej súťaže sa prihlásilo aj vinárstvo a vinohradníctvo NAŠE VINOHRADY. Medaila, ktorú získalo víno Chardonnay 2020, je pre vinárstvo objektívnou spätnou väzbou, že robí naozaj kvalitné víno. Pre milovníka vína je to zase signál, že siaha po tom najlepšom. V čom je Chardonnay z produkcie Naše Vinohrady výnimočné ? Slovenské vinohradníctvo a vinárstvo Naše Vinohrady sa nachádza na severnom okraji vinohradníckeho sveta, vďaka čomu je Chardonnay z produkcie NAŠE VINOHRADY sviežejšie, ovocnejšie a šťavnatejšie. Víno sa zrodilo vo viniciach pri obci Nová Vieska, ktoré víno obdarili žltým ovocím, orieškami, medom, maslovým vnemom, ktoré umocňujú dojem vyššej kvality vína.

Ilustračné foto
Zdroj: NAŠE VINOHRADY

Slovensko vďaka špičkovým vínam a prvotriednym sklárskym výrobkom posilnilo v Madride o sebe pozitívny obraz. Ak sa rozhodnete vychutnať si víno od vinárstva a vinohradníctva Naše Vinohrady môžete si byť istý, že ste si zvolili správne. Skvelú kvalitu vín z produkcie vinárstva Naše Vinohrady dokazujú certifikáty, potvrdzujúce nízky obsah histamínu (max do 0,5 m.g / liter). Vína Naše Vinohrady, rozhodne stoja za ochutnanie. Kto vie, možno si ich zamilujete. Výnimočné slovenské víno Naše Vinohrady je dostupné pre každého za skvelú cenu. Nájdete ich v sieti Terno, KRAJ – sieť domácich potravín, Tesco Slovensko, Kaufland, METRO a online cez Lunys.sk