Pred niekoľkými rokmi bola najmä medzi mladými populárna pesnička, kde sa dával nie práve najlichotivejší prívlastok niekoľkým slovenským mestám, o.i. aj Prievidzi. Autori ale nemali celkom pravdu, centrum Prievidze pôsobí príjemne, dokonca nám v kaviarni Urban Cafe dali ku káve ich „domáce“ mandľové mlieko.

Živo je tam ale asi len cez deň, v piatkové poludnie bolo všade plno ľudí, ale keď sme sa išli prejsť večer predtým, už o šiestej bolo mesto úplne vyľudnené. Takže možno aj preto v centre aby „lepšiu“ reštauráciu hľadal človek takmer lupou... Nakoniec pomohlo odporúčanie domácich – skúste reštauráciu Woodstock. Tak sme skúsili a -  keď sa potrebujete najesť práve v tomto meste, asi lepšia možnosť neexistuje.

Woodstock sa nenachádza priamo v centre ale na križovatke neďaleko neho, neďaleko penziónu Vila Tereza. Jeho hostia tu majú desaťpercentnú zľavu. Podnik je zariadený v štýle pubov, v interiéri dominuje masívne drevo, a hudobné artefakty, napríklad plagáty a fotografie rockových skupín aj rôzne ďalšie maličkosti po stenách. Sedí sa za masívnymi stolmi na prízemí aj poschodí, podnik organizuje aj sám hudobné koncerty. Sesterská (a u miestnych známejšia) reštaurácia  s rovnakým menom sa nachádza v susedných Bojniciach.

Menu je zamerané tiež na jedlá, ktoré sa hodia k pivu (pív z českých pivovarov tu majú naozaj pekný výber), minútky a burgre. Polievky sme v menu nenašli, ale v dennom menu ich majú. To, ako uvádzajú, robia vždy z čerstvých surovín a podnik má tiež sezónne menu. V októbri to bola napríklad divina. Práve z nej sme si nakoniec vyberali – vyskúšali sme Divinový guláš so zemiakovými knedľami a Divého králika na smotane. Obidve jedlá boli chutné, aj pekne servírované, akurát porcia taká slovenská „drevorubačská“, napríklad knedlí ku gulášu bolo osem. Takže dať si ešte aj predjedlo či dezert, je naozaj pre rozmerné žalúdky...