Reštaurácia tatranského wellness Borovica, nachádzajúca sa na prvom poschodí hotela, je určite najmä miestom, ktoré vyhľadávajú tu ubytovaní hostia. Tí majú väčšinou polopenziu, ktorá je tu podávaná formou servírovaného trojchodového menu s amuse bouche, teda malým predjedlom a šalátového bufetu. Medzi hlavnými jedlami je možné vybrať si aj wellness menu.

Keď sme v Borovici boli, tak podávali ako Amuse bouche plnenú šalátovú uhorku, ako polievku Paradajkovú s créme fraiche a ako dezert Domáci orechový koláč na vanilkovom kréme. Medzi hlavnými jedlami bol na výber Grilovaný jahňací hrebienok na kus-kus šaláte s granátovým jablkom, Konfitované kuracie shehno s kukuričnou polentou a ratatouile  a ako wellness jedlo Grilovaný atlantický losos na baby špenáte s maslovými zemiakmi.

Večer asi do tejto hotelovej reštaurácie asi ťažko niekto zablúdi, ale urobiť si sem napríklad prechádzku na obed? To určite odporúčame -  ak sa chce niekto chutne najesť v pokojnom prostredí a s výborným servisom.

Jedálny lístok je stručný, ale vhodne zostavený, tak aby si z neho vybral každý. Dbá sa tu na sezónnosť, aj na regionálnosť a to v celom menu. Napríklad medzi polievkami sme našli aj kyseľ a demikát. Okrem toho je v ňom aj ponuka Národných a krajových špecialít.

My sme si tento krát vybrali Slepačí vývar s bylinkovými haluškami a mäsom (3,90), dobre pripravený, silný, chuťovo vyvážený, zeleniny aj mäsa v ňom bolo dostatočne, podobne ako halušiek. Pre hlavné jedlo sme sa rozhodli z ponuky krajových špecialít a síce na sladko – Čučoriedkové pirohy s orechmi, praženým maslom a čokoládou (9,90) a naozaj sme si pochutili. Pirohy boli bohato plnené, cesto mäkké, orechmi na posýpke nešetrili a čokoládové „zrkadlo“ na ktorom boli servírované bolo zaujíma obohatením tradičného jedla.

Pochváliť musíme aj ochotnú a prívetivú obsluhu.

Zhrnutie:

Plus: Chutné jedlo, milý servis

Mínus: Počas našej návštevy nijaké, akurát na webe sme nenašli jedálny lístok