Ázijská kuchyňa sa teší čoraz väčšiemu počtu priaznicov. Tí si na exotických dobrotách môžu pochutnať i v historickom centre Nitry. Wasabi Sushi Steak & Lounge Bar ponúka obľúbené ázijské špeciality, steaky a sushi pripravené výhradne z čerstvých prvotriednych surovín, vďaka čomu môže reštaurácia konkurovať i vychýreným bratislavským podnikom.

Ako už prezrádza samotný názov, podnik je rozdelený na dve časti. Na prízemí sa nachádza reštaurácia, v suteréne nájdete lounge bar.  Interiér pôsobí ako oáza harmónie a pokoja. Dominujú mu príjemné béžové tóny, rastlinné motívy a živé bambusové dekorácie. Veľmi efektným a zároveň praktickým doplnkom sú bambusové závesy, ktoré oddeľujú jednotlivé stoly a návštevníkom tak doprajú dostatok súkromia. Ak by ste radi európske stoličky vymenili za pravé ázijské stolovanie, nájdete tu aj malý salónik so sedením na rohožkách. K reštaurácii počas letnej sezóny prislúcha elegantná vonkajšia terasa, kde si na čerstvom vzduchu pochutnáte na obede, či večery. Všetko je tu do detailov zladené, od prestierania až po samotný servis.

Jedálny lístok tvoria predjedlá, polievky, hlavné jedlá – výber z rôznych východoázijských kuchýň a samozrejme bohatá ponuka sushi a shushi setov. Za zmienku stoja aj rameny – silné vývary s rezancami a mäsom, zaujímavé kombinácie šalátov a woky pripravené na mnoho exotických spôsobov.

Vo Wasabi Sushi Steak sme boli raz podvečer. Stôl sme si dopredu rezervovali a dobre sme urobili. Reštaurácia je veľmi obľúbená a ľahko by sa mohlo stať, že by sme museli čakať, kým sa niečo uvoľní. Obsluha nás usadila, zapálila sviečku na stole a zakrátko priniesla jedálny lístok.  Ochotne zodpovedala naše zvedavé otázky a my sme sa mohli pustiť do skutočného hodovania.

Z predjedál sme ochutnali Lososovo – avokádový tatarák (7,90 eur) s kimchee omáčkou, japonskou majonézou, chilli a limetkou. Chutil výborne a jemne pikantná príchuť ulahodila našim chuťovým pohárilom. Kurací satay (4,90), grilované kuracie kúsky napichnuté na ražni s domácou arašidovou omáčkou, chilli a limetkou, bol famózny a určite sa sem kvôli nemu opäť vrátime. Pokračovali sme tradičnou ázijskou polievkou Chilli and sour (4,90), ktorá obstála veľmi dobre. Bola správne pikantná a obsahovala všetky suroviny, ktoré do nej patria.

Ako hlavné jedlo sme si vybrali Bravčovú panenku s omáčkou zo smrekovýh hríbov. Obsluha však pre nás nemala pozitívnu správu, panenku momentálne nemali, čo sme museli riešiť výberom iného druhu mäsa. Inak bol pokrm chutný, omáčka zaujímavá a jedlu nebolo čo vytknúť. A keďže reštaurácia má v názve sushi, nemohli sme neochutnať miestnu vychýrenú špecialitu, kvôli ktorej reštauáciu navštevuje toľko zákazníkov.

Zo širokého výberu sushi a sushi setov sme sa nechali zlákať názvom Red Devil (14,80/8kúskov). Rolka bola plnená lososom, avokádom a syrom Philadelphia, prekladaná plátkami tuniaka, preliata spicy dipom a posypaná tempurou. Musíme poschváliť sushi majstra, rybie mäso bolo čerstvé a ryža mala správnu konzistenciu. Na stole nechýbali tradičné dochucovadlá – sójová omáčka, wasabi a zázvor.

Personál bol ústretový a milý, čo umocňovalo príjemnú atmosféru v podniku. Vo večerných hodinách pôsobila reštaurácia prívetivo, ticho a so zopálenými sviečkami na stoloch poskytovalo priestor napríklad aj na romantickú večeru. Pokiaľ by ste chceli navštíviť lounge bar, oplatí sa vedieť, že ho prevádzkujú na objednávku a otvorený bežne nie je. 

Ak by ste teda v Nitre hľadali reštauráciu s ázijskou kuchyňou, návštevu Wasabi Sushi Steak & Lounge Bar určite odporúčame.