Láska k Taliansku v praxi. Tak by sme si mohli charakterizovať košický projekt Via Roma. V tomto prípade totiž ťažko hovoriť len o reštaurácii, keďže za Via Roma je oveľa viac. Na prízemí budovy na Letnej ulici v Košiciach nájdete reštauráciu s kaviarňou, vinotéku, obchod s talianskymi potravinami a kuchárskymi knihami, detský kútik, ale vo Via Roma organizujú aj kurzy talianskeho varenia pre dospelých a deti a dokonca aj cesty za talianskym jedlom a vínom.

Reštaurácia je priestranná, keďže stranu z ulice tvoria veľké sklenené vitríny, je tu aj dosť svetla. Podniku dominuje sčasti otvorená kuchyňa, môžete sa pozerať na pizza majstrov pri práci, atmosféru dokresľuje talianska hudba. 

Jedálny lístok je pekne graficky urobený, na prvej strane sú zobrazené suroviny, ktoré podnik z Talianska odoberá a na predposlednej aký typ prísad sa v kuchyni používa a zásadne nepoužíva. A medzi tým štruktúra podobná tej v reštauráciách v Taliansku a dobrých talianskych reštauráciách v zahraničí. Akurát namiesto Primi pliatti, čo sú v Taliansku cestoviny a rizotá považované za prvý chod pred mäsom, tu majú Primi di carne a Primi di Pesce teda cestoviny a rizotá s mäsom a rybami. Aj jedlá majú najprv talianske a pod tým slovenské názvy. V ponuke je aj niekoľko druhov pizze.

V čase našej návštevy sa práve menil jedálny a nápojový lístok, takže niektoré jedlá nemali, odporučiť môžeme niektoré z početných druhov domácich cestovín či jedlá z teľaciny alebo tie najklasickejšie talianske dezerty ako je panna cotta či tiramisu.