Poznáte také dni, kedy sa vám naozaj nič nechce ale napriek tomu máte chuť na dobré jedlo? My sme mali presne taký deň ... tak sme sa vybrali do Vybrali sme sa do reštaurácie Towers, ktorá sa nachádza v bratislavskom komplexe Tri veže. Pretože sme mali chuť na poriadny steak a tento podnik sa na ne špacializuje. 

Reštaurácia má vstup ako z Bajkalskej ulice, kde je lounge bar, tak aj zo zadnej časti, kde je vstup priamo do reštaurácie. Oproti nemu sa nachádza terasa s veľmi príjemným sedením v tieni. Interiér je zariadený moderne a dominujú v ňom hnedé a trávovozelené farebné tóny, čo spolu pôsobí sviežo.

My sme sa usadili na terasu kde nás hneď privítala veľmi dobre naladená obsluha s jedálnym a nápojovým lístkom. Ten je v peknom koženom obale a oceňujeme aj grafické prevedenie.

Ako prvé sme si vybrali domácu jahodovú limonádu, ktorá nás v kombinácii čerstvých jahôd a mäty, zjemnená so Spritom a sódou osviežila (7,90 €/ za liter). Následne sme si vybrali polievku a hlavné jedlo.

Ešte predtým nám priniesli košík s pečivom a olivovú nátierku, ktorá naštartovala naše chuťové poháriky. Pečivo bolo čerstvé a nátierka nápaditá. Nikdy predtým sme ju nejedli a musím priznať, že hneď na druhý deň sme sa pokúšali pripraviť si ju aj doma. Na letné dni je ako stvorená.

Ako polievku sme mali Hovädzí vývar „ANGUS“ s mäsom zo sviečkovice, zeleninou a rezancami (4,50 €) a krémovú polievku podľa dennej ponuky, ktorou bol Hríbový krém (3,90 €). Ten mal správnu konzistenciu a bol pripravený z čerstvých surovín.  Vývar mal intenzívnu ale vyváženú chuť.

Hlavné jedlo sme si vybrali steak zo sviečkovice Uruguay (28,90 € za 200g, +100g/13,90 €). V ponuke majú tiež steaky z vysokej roštenky z rôznych krajín pôvodu. Steak bol pripravený ,,medium rare“ a bol na jednotku. Šťavnatý, plný chuti, doplnený grilovanou zeleninou. Presne podľa našej chuti.

Prílohu k nemu sme mali domáce Hranolky zo zemiakov Agria (2,50 €/200g) s BBQ steakovou omáčkou (2,40 €/100ml). Omáčke tiež nemôžeme nič vytknúť a hranolky boli perfektné, hrubšie a chrumkavé. Oceňujeme, že napriek tomu, že sme obsluhe priamo nepovedali, ako prepečený steak chceme, automaticky sa nás opýtala čo nie je vždy samozrejmosťou.

Ako druhé hlavné jedlo sme si vybrali Penne Tagliata (12,90 €/350g) so sviečkovicou, rozmarínom, zeleným korením a cherry paradajkami. Samotné cestoviny boli pripravené all dente, mäso zo sviečkovice bolo šťavnaté a všetky chute spolu ladili.

Páčilo sa nám, že nám priniesli  samostatnú misku s parmezánom, takže sme si cestoviny mohli dochutiť podľa predstáv. Kto má koľko rád, toľko si dá. A my máme parmezán radi. Vonku bolo naozaj veľmi teplo, takže dezert sme už nezvládli.

Na výber však majú  Cheesecake podľa dennej ponuky (4,90 €), Lávový fondán z čokolády Callebaut s malinovým coulis, vanilkovou zmrzlinou a malinami (4,90 €), Ľadovú čokoládovú Terinu z troch druhov čokolády s pyré z pečených hrušiek a pistáciami (5,90 €) a Karamelové mascarpone s alfajores plneným domácim ananásovým džemom a aromatizované filipínskym rumom (4,90 €). Pri vedľajšom stole ale neodolali a koláčiky vyzerali výborne.

Takisto musíme spomenúť bohatý výber z vínnej karty. Z rozlievaných sme mali na výber až jedenásť druhov. Perlivé, biele, červené, ružové, v cenovej relácii 2,30 € až 2,80 €. Dobré víno k steaku proste patrí.

S návštevou sme boli spokojní a splnila všetky naše očakávania vrátane bezproblémového parkovania.

Zhrnutie:

Plus: výborné jedlo, nadpriemer milá a ochotná obsluha, dobré parkovanie

Mínus: Nemáme čo vytknúť, snáď len že terasa vyzerala o niečo horšie, ako interiér vnútri