Americká sieť pizzérií Sbarro patrí s vyše tisíc prevádzkami v štyridsiatich krajinách medzi najrozšírenejšie značky v segmente. Teraz prinesie svoju pizzu aj na Slovensko. Informoval o tom portál Reťazce.sk.

Reštaurácia obsadí priestor priamo v strede Bratislavy. Známym logom bude lákať zákazníkov na atraktívnom mieste medzi pôvodnou budovou Slovenského národného divadla a prevádzkou McDonald’s na Gorkého ulici, ktorá vyústuje na rušné Hviezdoslavovo námestie. 

Sortiment pizze tu stojí na jej rozličných variáciách - základom je klasické chrumkavé talianske cesto a hrubšie americké, pečené v oblých plechoch, ktoré dopĺňajú “gourmet” príchute s drahšími ingrendienciami a variácie na spôsob calzone, kde sú ingrediencie v pozícii náplne. V ponuke má Sbarro aj šaláty a dezerty. V Európe sortiment často dopĺňajú jedlá z kuracieho mäsa. 

Talianska rodina Sbarrovcov otvárala prvú prevádzku v Brooklyne v roku 1956, dnes je v rukách private-equity skupiny. V posledných mesiacoch sa firma musela chrániť pred bankrotom rozsiahlou reštrukturalizáciou. Nezvládla pokles návštevníkov nákupných centier, na ktorých založila svoj koncept. Kombinuje výdaj pizze po kúskoch, známy z fast-foodov a princípy reštaurácie. Problémy sa týkajú časti firmy, ktorá prevádzkuje reštaurácie sama. Sbarro funguje mimo Ameriky na princípoch franšízingu a podnikateľské riziko je na pleciach majiteľa licencie.

Priestor bol dosiaľ v réžii spoločnosti Red Monkey Group, ktorej patrí napríklad reštaurácia Paparazzi alebo U-F-O Watch Taste Groove. Asi pred rokom tam zatvorila svoj Svet piva. Zatiaľ nie je známe, kto bude Sbarro v tomto priestore prevádzkovať.