Reštaurácia, ktorá je známa najmä tým, že sa špecializuje aj na jedlá z diviny, aj keď jedálny lístok je samozrejme širší, sa nachádza v centre historickej Kremnice. Hoci je vo dvore jedného z historických domov, človek ju nájde bez problémov, vývesný štít na ulici je dostatočne viditeľný a výrazný. Vojdete pod bránu (nachádza sa tam aj informačné stredisko, takže poloha reštaurácie je naozaj strategická) a prídete do pekne upraveného dvora, kde sa určite v lete príjemne sedí. V zime je podnik členený na niekoľko priestorov – ten najväčší je vhodný aj na organizovanie akcií, okrem toho sa príjemne sedí v malom „výklenku“ kde je miesto pre dva stoly, alebo na presklenenej terase.

V Silvanuse sme boli v jednu novembrovú sobotu na obed a hoci ulice Kremnice boli prázdne, v reštaurácii bolo počas celého časi čo sme tam sedeli živo a ešte sa tam aj konala rodinná oslava. Príjemná obsluha aj kuchyňa sa mali čo obracať, ku cti im slúži, že na jedlo sme nečakali dlhšie, ako by to bolo príjemné.

V jedálnom lístku určite zaujmú poľovnícke špeciality, okrem toho majú aj sezónnu ponuku a denný špeciál, čo ale nie je klasické obedové menu, ale ponuka, ktorú varia v ten ktorý deň. Jedli sme tu Srnčí steak (11 EUR), mäso bolo síce trošku „žuvacie“ , ale v rámci normy, inak šťavnaté s prílohami, ktoré j nemu chuťovo sedeli. Z denného špeciálu sme si dali Vývar z diviny, pochutili sme si a aj zahrial a Zemiakové gnocchi s bazalkovým pestom a medajlónky s diviny s parmezánom. Mäso bolo mäkké, gnocchi domáce, chutné, výdatné jedlo pre veľký hlad.

Vyskúšali sme aj dezert – Zapekané maliny (3,50), čo bola statná porcia malín zapekaných so snehom z bielka. Je to ľahký dezert, ktorý je vhodnou bodkou za obedom, alebo večerou, porcia je opäť dosť veľká, po dvoch predošlých chodoch nám stačila jedna pre dvoch. Silvanus je ale v Kremnici určite príjemné miesto na obed alebo večeru.