Absolventi stredných hotelových škôl nič nevedia a sú pre prax prakticky nepoužiteľní. S týmto názorom sa v hotelovej a reštauračnej brandži stretávate pomerne často, rovnako ako s veľmi podobným, že školy nepripravujú svojich žiakov dostatočne pre prax. S jednou výnimkou – tou je SOŠ hotelových služieb a obchodu vo Zvolene. Tá má už roky vlastné prevádzky, kde si žiaci overujú a skúšajú to, čo sa naučili priamo „na pľaci“. Je naozaj škoda, že v tomto nenašla ešte stále nasledovníkov.

Pred niečo vyše rokom otvorila škola na zvolenskom hlavnom námestí nový podnik Season – Home cooking. Už keď sa sem pozriete cez veľkú presklenú vitrínu, zaujme vás interiér. Vpredu je kaviarenská časť, vzadu reštauračná, všetko v elegantnom prevedení, príjemne pôsobia aj teplé prírodné tóny.

Jedálny lístok je podľa názvu reštaurácie naozaj sezónny a kuchyňa domáca. Teda „normálne“ bežné jedlá, ktoré každý pozná. V zimnom menu nájdete napríklad Kapustnicu (2,60) či Cviklovú polievku (3,40). Zabíjačkový tanier (6,90) či Perkelt z bravčových líčok (6.30 eura), kuchyňa používa aj menej známe suroviny, ako je napríklad kvaka. Okrem toho majú aj menu k pivu a v lete pribudne vždy grilovacie menu. Cez pripravujú denné menu (5-6 euro) a býva tu naozaj plno. K jedlu k obedu dostanete aj fľašu vody. Jedlo je chutné, obsluha sa snaží. Keďže ide o žiakov, samozrejme sa občas nejaký prehrešok voči profesionálnej obsluhe môže vyskytnúť, ale to sa stáva aj inde a to nejde o stredoškolákov. Z našich skúsenosti ale môžeme konštatovať, že obsluha aj kuchyňa sa naozaj snaží, chlapci a dievčatá sú milé a dá sa tu posedieť v príjemnom prostredí aj atmosfére.