Nie sú zle umiestnené reštaurácie, len zlé reštaurácie. Alebo – úspech reštaurácie určite nezávisí od toho, kde sa nachádza. Aj tak by sme mohli snáď mohli začať hodnotenie populárnej bratislavskej reštaurácie Schoppa. Jej poloha by sa dala nazvať ako hocijaká, len nie centrálna. Nachádza sa na konci Bratislavy  pri ceste na Kamzík – a vždy keď sme tam prišli, mali plno, aj počas týždňa. Prtitom to naozaj nie je podnik, kam zablúdi náhodný návštevník – resp. , keďže táto oblasť je obľúbenou víkendovou zónou Bratislavy, medzi ľuďmi, ktorí sem idú zrelaxovať sa takí nájdu – a reštaurácia si ich svojou atmosférou a kvalitou podchytí natoľko, že sa sem vracajú.

Čo je tajomstvom úspechu Schoppy? V prvom rade poctivé jedlo za ceny, ktoré považujú hostia za primerané, príjemná a ochotná obsluha a pekný interiér. Jedálny lístok nie je nijaké hogo-fogo, vysokú a sofistikovanú gastronómiu alebo vytríbený koncept v ňom budete darmo hľadať, sú to „len“ normálne dobre a chutne pripravené jedlá. Stabilný jedálny lístok býva vždy obohatený o sezónnu ponuku.

Jedli sme tu niekoľko krát a vždy chutne  - či už išlo o vynikajúce Kuracie stehno na cesnaku (7,90 eura), Kotlíkový guláš z diviny (7,50 eura), Chalupársku kapustnicu (3,20) alebo Slivkové gule (4 eurá).  Pre masožravcov tu majú ponuku steakov, pre zástancov ľahšej stravy zaujímavé šaláty, rizotá a cestoviny. Aj keď ponuka je široká a v zmysle aby si v podstate každý vybral, jedál je na výber tak akurát, aby rozhodovanie hosťa neunavilo.

V lete sa výborne a príjemne sedí na veľkej terase – ale keď sem idete napríklad cez obed, niekedy je problém „chytiť“ si voľné miesto. Pred niekoľkými mesiacmi Schoppa otvorila sesterskú reštauráciu Ciro´s v centre Bratislavy na Hviezdoslavovom námestí.