Stal sa ním Róbert Tóth, riaditeľ bratislavského hotela Radisson Blue Carlton Hotel. Výsledky vyhlásili v utorok na galavečere v rámci Jesenného stretnutia hotelierov v Žiline.

Víťaz vzišiel hlasovaním hotelierov z trojice finalistov súťaže, tento rok v nej boli okrem R. Tótha Zuzana Semanová, riaditeľka hotela Lomnica v Tatranskej Lomnici a Michal Petráš, riaditeľ hotela Senec.

Trojicu vybrala odborná porota na základe niekoľkých kritérií, medzi ktoré patria dosiahnuté ekonomické výsledky  či recenzie prevádzky.

Tohtoročný víťaz R. Tóth spojil takmer celý svoj pracovný život s hotelom Carlton, s výnimkou dvoch rokov, keď bol riaditeľom hotela Mamaison Residence.

Ako vyštudovaný telocvikár a zemepisár začínal v Carltone vo fitnescentre, neskôr bol šéfom bezpečnosti hotela, viedol personálne oddelenie, recepciu. Už päť rokov je generálnym manažérom hotela ako prvý Slovák v jeho novodobej ére po roku 2001.

Robert Tóth s cenou Hotelier roka
Zdroj: Zlatica Kramárová

Robert Tóth s cenou Hotelier roka Zdroj: Zlatica Kramárová

Jeho krédom je, že vášeň nenatrénuješ a nezmanažuješ, vášeň musíš hľadať a pestovať. „Mám v živote zopár zásad, ktorým verím a ktoré si chránim. Venujem sa v práci hľadaniu vášne v ľuďoch. Verím viac v ľudí ako v technológie i na to, že na hosťa nie je manuál, že byť dobrým je dobré a že peniaze nie sú všetko,“ vyznáva sa Hotelier roka 2019.