Gemer je ešte stále pomerne málo objavená časť Slovenska s početnými prírodnými krásami – a už aj s dobrým jedlom. Na kvalitnú reštauráciu sme natrafili, resp. sme dostali na ňu tip v Plešivci, obci, ktorá leží pri Slovenskom krase len kúsok od maďarských hraníc.

Reštaurácia sa nachádza námestí pri hlavnej ceste, ktorá vedie napríklad k jaskyni Domica a zvonku pôsobí úplne nenápadne, sú to len vchodové dvere s vývesným štítom. Skôr si všimnete terasu pohostinstva, ktoré je vedľa, čo nás priznávame, trochu zneistilo. Preto sme dvere podniku otvárali opatrne, nedôvera však zmizla hneď pri ich prekročení. Ak sa hovorí, že prvý dojem urobíte len raz a je najdôležitejší, tak ten je tu výborný. Hneď vás osloví útulný interiér, ale najmä príjemná vôňa z pece na pizzu, ktorá sa nachádza hneď pri vchode. Tiež si hneď všimnete vitrínu s talianskymi potravinami, ktoré tu tiež predávajú.

Reštaurácia je celkom priestranná, ale členená, takže máte pocit súkromia, zariadená v rustikálnom vidieckom štýle, veľmi sa nám páčili napríklad dekorácie zo živých kvetov na stoloch. Terasa je v zadnej časti podniku, vo dvore a aj keď je teplo, je tam príjemný tieň.

Jedálny lístok je tvorený najmä pizzou a cestovinami, je v ňom niekoľko mäsitých jedál a na objednávku si možno dať teľací alebo hovädzí steak. Pizzu robia v dvoch veľkostiach, tie ktoré sme ochutnali boli vynikajúce – cesto tenučké, chrumkavé, chutné obloženie, používajú napríklad talianske salámy.  Chutili nám aj Grilovaný hermelín s paradajkami, olivami a pizza chlebíkom (5,90 EUR) a Plnené šampiňóny s talianskou salámou, klobásou, mozzarelou na zelenom šaláte s pizza chlebíkom (5,90). Plusom je aj veľmi príjemný a ochotný personál.

Takže – ak dostanete po ceste alebo pobyte v tejto časti Slovenska hlad, tento podnik v Plešivci je určite dobrá voľba.