V bratislavskom Ružinove sa v nenápadnej nízkej budove sa nachádza piváreň Bokovka. Pred vchodom do nej vás zaujme tankomat, ako na benzínke. Len s tým rozdielom, že vás nabáda natankovať si pivo. Je to samozrejme len napodobnenina, ale ako nápad pre prilákanie hostí do pivárne to určite dobre poslúži.

Keď človek prvýkrát vstúpi dovnútra, zaujme ho príjemný a pekný priestor. Aj napriek tomu, že je pomerne veľký, pôsobí príjemne. V strede miestnosti nás zaujal krb, v ktorom horelo drevo a sálalo z neho teplo. Poteší, keď do podniku vojdete uzimení. Miesto pôsobí industriálne, ale doplnky, ktorými je vybavené a zariadené mu dodávajú domácu atmosféru. A to je dobre.

Usadili sme sa v blízkosti krbu a počkali sme si na obsluhu. Keďže sme v pivárni, prispôsobený je tomu aj jedálny lístok. Dominujú mu jedlá, ktoré sa hodia k pivu. Začali sme polievkou. Vybrali sme si Silný slepačí vývar s domácimi rezancami, mäsom a zeleninou (3,20 eur) a „Babsygulyás“ Fazuľovicu, čo je hustá fazuľová polievka s údeným kolenom, domácimi fliačkami z fazuľovej múky a kyslou smotanou, servírovaná s praclíkom (4,90 eur). Obe polievky boli veľmi chutné. Fazuľovica zároveň dosť sýta.

Ako hlavné jedlo sme zvolili Burger a kuracie krídelká. Teda presnejšie, Mangalica country burger, ktorý tvorí domáca sezamová žemľa, bravčová mangalica, cheddar, slanina, restovaná červená cibula, volské oko, ľadový šalát, domáca tatárska omáčka (9,90 eur) a v druhom prípade to boli Chrumkavé kuracie krídelká s domácimi hranolčekmi a s barbecue omáčkou (9,90 eur).

Burger bol výborný, mäso šťavnaté, žemľa opečená, chrumkavá. Presne tak, ako nám to chutí. Rovnako krídelká boli výborné, dobre prepečené, jemné. Pochutili sme si aj na domácich zemiakových hranolkoch, ktoré vyrábajú v reštaurácii, nejde teda o žiadne kupované polotovary. To veľmi oceňujeme.

Jedlo sme zapíjali čapovaným pivkom Budvar (desinka, 0,3 l za 1,29 eur) a v prípade šoféra padla voľba na domáci zelený ľadový čaj s citrusmi a mätou (0,3 l za 2,90 eur). 

Záver tradične patrí dezertom. Aj keď k pivku sa veľmi sladké nehodí, my sme ho jednoducho museli ochutnať. Nerozmýšľali sme veľmi dlho a objednali sme si Cisársky trhanec z nadýchaného palacinkového cesta s tvarohom, hrozienkami a drvenými slivkami (2,90 eur) a potom ešte aj Snickers Cheesecake, čo je New York style cheesecake, s karamelom a sekanými praženými arašidmi (3,90 eur). Oba dezerty potešili, boli veľmi chutné a určite ich odporúčame ochutnať.

Piváreň Bokovka nás zaujala svojou atmosférou aj interiérom. Keď k tomu pridáte chutné jedlo a dobré pivo, je „vymaľované“. Od našej prvej návštevy sme sa sem už niekoľkokrát vrátili. Tak to chodí, keď sa niekde cítite dobre.

Zhrnutie:

Plus: Príjemné prostredie, atraktívny interiér, veľmi chutné jedlo.

Mínus: Počas našej prítomnosti žiadne.