Malý pôvabný penzión s reštauráciou, terasou ale aj informačným centrom horskej služby sa nachádza na konci Roháčskej doliny, päť minút od známeho lyžiarskeho strediska Zverovka. Voľakedy popri ňom viedla cesta na parkovisko na konci doliny, kde je nástup na túry, medzitým parkovisko premiestnili a cesta pre autá sa končí pri penzióne, hneď za ním je závora. Pre hostí penziónu a reštaurácie je parkovisko priamo pred Šindľovcom. Reštaurácia s vchodom z penziónu aj priamo z cesty je príjemným priestorom – dominuje tu drevo, remeselnícke výrobky a rôzne milé drobnosti  po stenách a na policiach. K dobrému dojmu prispievajú aj kvety na stoloch a na mieru robená keramika, z ktorej sa stoluje.

Jedálny lístok je stručný a ponúka jednoduché receptúry, okrem nich jedlá typu halušky, šúľance a pirohy. Nájdete tu napríklad aj varené zemiaky s kyslým mliekom slaninou a cibuľou. Varia tu výbornú kapustnicu (2 EUR). Samozrejme, čo rodina, to iný recept, ale nám táto „šindľovská“ chutila. Klasická hustá kapustná polievka, taká že v nej takmer lyžica stojí. Výborným a sýtym predjedlom sú aj Hríbiky na smotane (4,20), najmä ak si k nim dáte chlieb. Menej nám chutila Pochúťka Šindľovec (4,10), čo boli zemiakové placky s bryndzou a kyslou kapustou. Aj na zemiakové placky existuje množstvo receptov, tieto boli na náš vkus priveľmi múčne a tuhšie. Tatranské pirohy s bryndzou a slaninou (4,10) boli lepšou voľbou.

Ak sa zastavíte v Šindľovci a zostane vám miesto aj na dezert, určite treba vyskúšať Čučoriedkový koláčik s vanilkovou polevou (2,20). Je to vlastne bublanina s čučoriedkami a brusnicami, porcia je dosť veľká aj pre dvoch -  ak si ho dáte napríklad po dvoch chodoch. Ak prídete do Šindľovca alebo k nemu v júli, tak sa môžete čučoriedok najesť aj pri penzióne – rastú hneď za ním.