Reštaurácia Patriot patrí k tomu najlepšiemu, čo môžete v gastrosegmente v Trnave nájsť. Ponúka decentný komfort, vynikajúci servis, výbornú kuchyňu  a kvalitné pitie. Vybrať si môžete z ponuky slovenskej ako aj medzinárodnej kuchyne. Hostia sa sem pravidelne a radi vracajú, čo samo o sebe hovorí o jej kvalitách.

K pohode a uvolnenej atmosfére v reštaurácii prispieva dizajn interiéru. Tomu dominuje priestranný bar a krb, z ktorého sála príjemné teplo. Vstupná časť reštaurácia je slnečná a útulná. Stoly sú tu dvojaké. Komu je príjemné, môže sa pohodlne usadiť na vyššie „barové“ sedenie, alebo naopak, ku klasický stolíkom kaviarenského štýlu. Druhá, menšia miestnosť, poskytuje viac súkromia a štandardné reštauračné sedenie. Ideálna sa nám zdala aj na rodinné oslavy či pracovné posedenia. Počas teplejších mesiacov sa veľkej obľube teší letná terasa.  Je z nej pekný výhľad na zelený parčík ako aj na historickú časť mesta. Pokiaľ patríte k milovníkom vín, oplatí sa vedieť, že reštaurácia disponuje aj vinárňou v suterené.

Nie nadarmo sa hovorí, personál je polovicou úspechu. Hneď na začiatok musíme preto pochváliť obsluhu, ktorá bola počas celej našej návštevy mimoriadne pozorná a nápomocná. Pomohla nám zorientovať sa a odporučiť víno k jedlu. Z aktuálnej ponuky sme teda zvolili Rulandské šedé - neskorý zber, víno chutilo znamenite.  Jedálny lístok nás zaujal ako svojim obsahom a tak i prevedením. Nakoľko sa Patriot teší obľube a pozornosti zahraničných hostí, samozrejmesťou je jeho viacjazyčná verzia. Problém tu nebudú mať „cezpoľní“ ani s obsluhou, pretože ako sme mali sami možnosť počuť, v angličtine či nemčine sa tu komunikuje na dennom poriadku.

Ako predjedlo sme zvolili Buffalo Mozzarellu (6,90€) a teda Mozzarelu di Bufala s grilovanou zeleninou  a bagetku a Marinovaného lososa s francúzskou horčicou, medom a bagetkou (6,90€). Obe predjedlá chutili znamenite.  Z polievok sme si vybrali Rybaciu polievku, ktoré bola jemne pikantná, mala takmer krémovú konzistenciu a potešila naše chuťové poháriky.

Na rad prišlo hlavné jedlo. Rozhodli sme sa pre Rizoto s údeným pstruhom (9,90€) s mascarpone a hráškom, dekorované parmezánovým chipsom. Každopádne to bola dobrá voľba, no ako to už pri krémových rizotách býva, aj toto bolo pomerne sýte. Ochutnali sme aj Do ružova pečené kačacie prsia (12,90€) s caponátou z tekvice a hrozienkami a ako prílohu opekané zemiaky. Mäso bolo lahodné a mäkké, omáčka znamenitá. V porovnaní s inými reštauráciami, ktoré sme navštívili, táto úprava jednoznačne vyhráva. Veľké pochutenie!

Aj pri dezertoch sme si nechali poradiť a urobili sme dobre. Glazúrované jahody s mascarpone krémom a vanilkou (4,90€) boli opäť pastvou pre oči a dokonalým zakončením nášho večera.

Priaznivcom čerstvých chutí a kvalitných surovín môžem menu A la carte v Reštaurácii Patriot iba odporučiť. Aj my sa sem opäť radi vrátime.

Zhrnutie:

Plus: vynikajúce jedlo a šarmantná obsluha

Mínus: počas našej návštevy nijaké