Titul jej udelila odborná porota na prestížnom včelárskom kongrese Apimondia, ktorý bol v meste Daejeon v Južnej Kórei. Tento honosný titul jej patrí až do najbližšej Apimondie, ktorá bude v roku 2017 v Turecku.

Do súťaže sa zapojilo aj viacero slovenských výrobcov medoviny, ktorí úspešne reprezentovali včelársku tradíciu na Slovensku. „Uspieť na najväčšej svetovej včelárskej súťaži Apimondia v konkurencii včelárskych veľmocí je pre slovenské medovinárstvo veľkou cťou i zadosťučinením,“ hovorí Peter Kudláč, majiteľ medovinárstva Apimed. Z hľadiska produkcie medoviny sa Slovensko nemôže porovnávať s krajinami ako Poľsko či USA, no úspechmi na najväčších svetových súťažiach prevyšuje i tých najväčších svetových výrobcov tohto lahodného nápoja.

Úspechy medovinárstva Apimed na včelárskom kongrese Apimondia nekončia len prestížnym titulom „Najlepšia medovina sveta“. Bariková medovina získala zlato v kategórii Tradičných medovín. Striebro si odniesla Original Slovenská medovina v kategórii Metheglin. Okrem medovín získal zlatú medailu aj darčekový set so včelími produktami v kategórii Dekorácia z včelích produktov.