„Sem chodí obedovať polovica Popradu“, vypočuli sme si nedávno na adresu nedávno otvoreného bistra Moment v Batizovciach pod Tatrami. Tak sme si nemohli nechať jeho návštevu počas pobytu v Tatrách ujsť. A – hoci sme tu boli v neskorší čas na obedovanie, podnik bol veľmi slušne zaplnený.

Majitelia nie sú v gastronómii nijakí nováčikovia – už roky prevádzkujú vychytenú reštauráciu Gašperov mlyn, ktorá patrí medzi to najlepšie, čo na Slovensku máme. Tá je len na rezervácie, kým ich druhý, novootvorený podnik funguje ako bežná reštaurácia s tým, že najesť sa tu dá cez obed a večer, poobede je to vlastne kaviareň.

My sme sa rozhodli využiť obedový servis. Reštaurácia sa nachádza k novej časti Batizoviec, na konci jednej z novobudovaných ulíc, smerovky po Batizovciach a navigácia nás k nej spoľahlivo doviedli. Zvonku vyzerá ako jeden z domov, čo tu stoja, o tom že ide o reštauráciu a ubytovanie nad ňou sa dozviete z baneru na priečelí. Parkuje sa pohodlne priamo pred objektom.

Ako prvé nás zaujal moderný svetlý interiér – čisté línie, svetlé pastelové farby, veľké okná, steny a police pri nich s milými artefaktmi. Ako jedálny lístok slúži tabuľa pri dverách – a na nej každý deň polievka, tri hlavné jedlá a dezert.Večerný servís je o niečo širší, opäť napísaný na tabuli.

V deň keď sme tu boli ponúkali Krém z pečenej repy so smotanou – vynikajúci, osviežujúci. Z troch hlavných jedál sme si vybrali dve – Hovädzí krk ako sviečkovú, slaninový knedlík, brusnice (8,50) a Vyprážajú brokolicu v panko strúhanke s batatovým pyré (7,50), poctivo pripravené, pekne naservírované a za veľmi sympatickú cenu – čo viac si možno pri návšteve reštaurácie želať.

Dezert – Zemiakové šúľance s orechmi a lesným ovocím bol výborným zakončením naozaj vydareného obeda. Komu to okolnosti dovolia, si k nemu môže dať aj pohár vína, tiež za nepremrštenú cenu. Takže – ak dostanete v Tatrách, alebo pod Tatrami chuť na špičkovú kuchyňu a nechcete si urobiť prievan v peňaženke, tak zájdite do Batizoviec.

Zhrnutie:

Plus: Výborná kuchyňa za výborné ceny

Mínus: Počas našej návštevy nijaké