Reštaurácia s trochu nezvyčajným názvom na košickej hlavnej pešej zóne patrí už roky k odporúčaným a návštevníkmi na rôznych portáloch výborne hodnoteným podnikom. Keď sem prídete prvý krát, hneď pochopíte prečo. Príjemné domácke prostredie, skvelá obsluha, chutné jedlo a ľudové ceny (drvivá väčšina jedál do 8 euro). Interiér podniku pôsobí pestro, je veľmi farebný, ale vôbec to nepôsobí rušivo. Steny sú pomaľované, farebné sú aj svietidlá, na stenách sú dekorácie vo forme predmetov dennej spotreby z čias našich starých mám. Pred Vianocami vás pri vchode vítala veľká soška slameného anjela.

Boli sme v Med Malina cez obed a prvá vec, ktorú treba povedať je – ak chcete ísť na istotu. odporúčame rezerváciu, lebo podnik bol celý čas plný, zopár hostí museli aj odmietnuť. V zahraničí je bežné a zažili sme to niekoľko krát, že vám posadia k stolu cudzích ľudí, v Med Malina to nerobia. Dozvedeli sme sa, že im záleží na tom, aby sa hostia pri obede cítili v pohode a niektorým cudzí pri stole vadia.

Cez obed až do štvrtej majú dennú ponuku, kde je niekoľko jedál a dve polievky sú v cene, alebo si možno vybrať zo stabilného jedálneho lístka. Ten je celkom obsiahly a pestrý, sú tu variácie na medzinárodnú kuchyňu ale aj veľa lokálnych jedál a stredoeurópskej kuchyne. Jedlá z poľskej kuchyne zase odkazujú na pôvod majiteľa a šéfkuchára. Práve z nich sme si vybrali hustú polievku Žurek so zemiakmi, bielou klobásou, vareným vajíčkom (2,85 EUR). Servírovali ho v peknom smaltovanom kastróliku. Pravdupovediac sme Žurek jedli prvý krát, takže ho nevieme porovnať s inými, ale chutil. Aj hlavné jedlo sme si dali z tých lokálnych – Holúbok, teda plnené kelové listy v hubovej omáčke (5,10). Mäsová plnka bola výborne ochutená, hubami v omáčke nešetrili, môžeme len odporúčať. Z dezertov to bol vyhlásený Sernik, čo je tvarohový koláč s čokoládou a lesným ovocím (3,10), bol šťavnatý, nie veľmi sladký, nečudujeme sa, že má svojich ctiteľov. Na zahriatie sme si chceli dať zázvorový čas, naozaj veľmi milá obsluha nám hneď ponúkla, že majú aj zázvorovo – hruškový (2,50), nechali sme si poradiť a urobili sme dobre.