Ak by sme robil medzi reštauráciami a hotelmi súťaž v korporátnom dizajne, tento malý suši bar v centre Košíc, oproti nákupnému centru Aupark by bol vážnym ašpirantom na víťazstvo. Štylizovaný portrét začínajúcej gejše (maiko) tu nájdete na keramike, na ktorej tu servírujú jedlá, ale aj na stoličkách, froté uteráčikoch na toaletách a dokonca na vodovodnej batérii. Nič pritom nepôsobí násilne, všetko je urobené s veľkým vkusom.

Minule sme tu boli počas obeda a obsadili sme posledný voľný stôl, tentokrát nám to vyšlo na neskorší obed – okolo pol druhej a už tu bolo pokojne, po obednom „návale“. Hneď sme dostali jedálny lístok, ktorý tu podávajú v tablete, ale potom akoby si aj obsluha vybrala poobednú pauzu, na hodnú chvíľu sa stratila.

Jedálny lístok je bohatý, okrem suši je tu na výber bohatý sortiment špecialít z ázijského kontinentu vo forme polievok, predjedál, hlavných jedál, aj niekoľkých druhov rezancov. Okrem toho aj čajov, piva aj destilátov.

Minulý rok sme si tu dali výborné gyoza taštičky, chceli sme si ich dať aj teraz, ale už sa minuli, tak sme sa rozhodli pre Edamame lusky, teda sójové lusky (4,40). Priniesli nám ich naparené v štýlovom košíku a k nim dva druhy omáčok.

Jesť ich bola celkom výzva, ale v kombinácii s výbornými omáčkami, to bol dobrý štart. Pri hlavných jedlách sme sa tentokrát rozhodli pre suši set Honšu (14,50) čo bolo 14 kúskov maki, nigiri a uramaki suši. Nemáme k nim nijaké výhrady a pre jedného to bola celkom výdatná porcia.

Dezertu sme sa tentokrát nedočkali, ale v minulosti sme sa presvedčili, že aj tie tu vedia robiť , napríklad Marakujový koláč, alebo japonský dezert Matcha s malinami sú naozaj pochúťkami, marakujový koláč si dokonca možno objednať aj domov – celý plech.

Zhrnutie:

Plus: Chutná ázijská kuchyňa a suši, pekný interiér.

Mínus: Tento rok výkon obsluhy – nespýtala sa, či si dáme niečo na pitie a po odnesení taniera po hlavnom jedle sa už neprišla spýtať, či si dáme aj kávu alebo dezert, čo by malo byť štandardom. Minulý rok sme pritom boli s obsluhou veľmi spokojní.