Reštauráciu hotela Kontakt v Starej Lesnej sme navštívili ku koncu minulého roka. Jedálny lístok sme si prehliadli už vopred, majú ho zverejnený na internetovej stránke hotela. Aj preto sme sa na mieste pri objednávaní rozhodovali veľmi rýchlo.

Väčšina hostí konzumovala večeru formou bufetu, my sme potrebovali vyskúšať jedlá z a la carte. Jedálny lístok ponúka veľmi zaujímavú paletu jedál, tešili sme sa teda na to, ako si opäť raz dobre pochutíme. Kuchyňa fungovala pomerne rýchlo, nemuseli sme dlho čakať. 

Ako predjedlo sme si objednali Hovädzie carpaccio podávané so sušenými paradajkami, olivami, hoblinami parmezánu, dekorované čerstvými bylinkami (10,50 eur). V druhom prípade to bolo Coppa di parma podávaná s tricolora paprikou a baby kukuričkami (6,50 eur). Obom jedlám nebolo čo vytknúť snáď len s výnimkou podávania studeného predjedla na horúcich tanieroch. Studené predjedlo tak bolo dosť teplé, ale chuťovo nesklamalo.

Následne na to sme si objednali Hríbovú sladko-kyslú polievku (5,20). Chuťovo bola dobrá, boli v nej veľké kusy hríbov. Nasledovalo hlavné jedlo. Tu sme sa rozhodli ochutnať Grilovanú bravčovú panenku podávanú s dubákovými šúľancami (11,90 eur) a Vyprážaný rezeň s bravčovej panenky so zemiakovou kašou (11,90 eur). Teda, panenka na dva rôzne spôsoby. Rezeň bol veľmi dobre pripravený, čerstvý, zemiaková kaša chutná, tanier vyzeral aj esteticky veľmi dobre, dozdobený bol strapcom ríbezlí a listami zeleného šalátu. Grilovaná panenka vyzerala na pohľad ako medium, v strede bola pekne ružová, bohužiaľ pri konzumácii bolo mäsko dosť suché, ťažšie sa žulo. Šúľance boli štandard.

Ako dezert sme zvolili Lievance s lesným ovocím a vanilkovým tvarohom (5,50 eur) a Kokosové Parfait s marinovanými višňami, marakujovým coulis a domácim cookies (7,50 eur). Dezerty boli chutné, dobre vyzerali a aj rovnako dobre chutili. 

Atmosféra v reštaurácii bola príjemná, bolo vidieť, že v hoteli to žije a nemá núdzu o hostí.

Zhrnutie:

Plus: Príjemná, živá atmosféra

Mínus: Počas našej návštevy teplé taniere na studené predjedlá .- a  interiéru už zišiel refresh