Už pár rokov sme neboli v niektorej z kolíb cestou na Donovaly, preto sme sa rozhodli, že to napravíme. Rozhodovali sme sa medzi dvoma – Kolibou sv. Krištofa pod Donovalmi a Goral priamo v stredisku.

Keďže naše posledné skúsenosti z obidvoch majú niekoľko rokov, zobrali sme si pri výbere na pomoc hodnotenia Tripadvisoru. Tu jasne vyhrávala koliba na Donovaloch, aj bodovaním a niekoľko rokov po sebe získala aj Certificate of Excellence.

Pravda je, že podľa výkonov obsluhy na terase počas našej návštevy by si ho ale nezaslúžila. Chceli sme sa usadiť tu, keďže sme boli so psom, aj keď počasie nebolo ideálne. Na väčšine stolov bola tabuľka reservé. Keď sme sa čašníčky spýtali, či je niečo voľné, dostali sme strohú odpoveď: „Nie je.“

Jeden zo stolov sa vzápätí uvoľnil, tak sme si predsa len na terasu sadli. Obsluhu s jedálnym lístkom sa nám podarilo „odchytiť“, potom ale dosť dlho trvalo, kým sa vrátila po objednávku a od vedľajšieho stola sme počuli sťažnosti, že už tam „sedia večnosť“ a stále si nemali možnosť objednať.  Neskôr sme zistili, že reštaurácia bola vnútri plná, tak asi terasa bola až na druhom mieste.

Po objednávke však už obsluha aj kuchyňa pracovali rýchlo, objednané nápoje sme dostali v podstate vzápätí a aj jedlo nám priniesli o chvíľu. Jedálny lístok je naozaj obsiahly, má dosť veľa strán, zorientovať sa v ňom a vybrať si nie je až také jednoduché. Ak niekto vie vopred, že sa tu zastaví na jedlo, odporúčame prezrieť si ho už doma na webe.

My sme predstavu mali, chceli sme niečo z „haluškového“ sortimentu. Nakoniec sme sa rozhodli pre  „Slovenskú trilógiu“, čo bola drevená misa z bryndzových halušiek, strapačiek, bryndzových pirohov so slaninou a klobáskou (8,90 €). Porcia mala 700 gramov, a tak sme sa s ňou rozdelili dvaja – a celkom nám stačila. Bola servírovaná v štýlovom drevenom korýtku. Jedlo bolo chutné, halušky (aspoň podľa farby) veľa zemiakov v ceste nemali, ale je pravda, že v menu nesľubovali zemiakové halušky...

Ako druhé jedlo sme si dali Zemiakové guľky plnené údeným mäsom s hríbovou omáčkou, kyslou kapustou a slaninkou (6,90 €). Aj tie sme dostali v drevenom korýtku, guľky boli chutné, mäsa v nich bolo dostatok, kapusta výborná, bolo jej dosť, aj slaniny. Hríbová omáčka bola servírovaná v košíčku z lístkového cesta a pravdupovediac z celého jedla nám chutila najmenej.

Zemiakovými guľami sme pokračovali aj pri sladkom, rozhodli sme sa pre plnené tvarohom a čučoriedkami s makom a maslom (4,90 €), pochutili sme si.

Zhrnutie:

Plus: Poloha priamo pri ceste s dobrým parkovaním, rýchla kuchyňa

Mínus: Počas našej návštevy nie veľmi ústretová obsluha na terase