To tohtoročné, piate v poradí bolo cez víkend v rakúskom Kitzbuhli. Okrem svetových ocenení sa tu rozdávali aj regionálne, teda aj slovenským zariadeniam.

The World Ski Awards sa udeľujú na základe hlasov, ktoré nominovaným hotelom a strediskám odovzdali koncoví spotrebitelia, a tiež zástupcovia spoločností pôsobiacich v lyžiarskom priemysle a horskom hotelierstve.

Podľa nich sa tento rok stalo najlepším svetovým strediskom francúzske Val Thorens a najlepší svetový lyžiarsky hotel je v Švajčiarsku, v mondénnom stredisku Verbier. Stal sa ním hotel W.

Hotel W vo Verbieri Zdroj: Hotel W

Najlepší svetový lyžiarsky boutique hotel je na druhej strane zemegule, na japonskom ostrove Hokkaidó a je ním hotel The Vale Niseko. Najlepším nový hotel sa stal Fahrenheit Seven vo francúzskom Val Thorens a kategóriu najelpší zelený hotel vyhral rockresort v švajčiarskom Laaxe.

Hotel Vale Niseko kúpeľňa a zba Zdroj: Vale Niseko

Na Slovensku sa udeľovali ceny pre najlepšie lyžiarske stredisko, najlepší lyžiarsky hotel a najlepší lyžiarsky boutique hotel. Dve ceny zostali v Jasnej – za najlepšie stredisko, ktorým sa stala Jasná a najlepší boutique hotel. Tým je štvorhviezdičkový hotel FIS Jasná. Najlepším lyžiarskym hotelom sa stal Grand Hotel Praha v Tatranskej Lomnici. Všetci traja obhájili minuloročnú pozíciu.

Hotel FIS Jasná Zdroj: Fis

"Som nesmierne hrdý, že značka Hotel FIS Jasná sa stáva pevnou súčasťou nie len domáceho trhu cestovného ruchu. Hotel je unikátny najmä vďaka svojej polohe, priamo na lyžiarskom svahu, no zároveň je to atmosféra a pocit pohody, vďaka ktorému sa ku nám hostia radi vracajú,” okomentoval ocenenie riaditeľ hotela FIS Jasná Jaroslav Kubaľa.