Od 3. do 31. mája 2012 súťažilo 16 bratislavských kaviarní, ktoré nominovali odborníci na gastronómiu a populárne osobnosti o prestížny titul Kaviareň mesta. 6. Ročník súťaže sa konala pod záštitou primátora hl. mesta SR Bratislavy Milana Ftáčnika.

Rekordných vyše 10 000 hlasujúcich z Bratislavy i širokého okolia napokon rozhodlo o tom, že víťazom súťaže sa stala kaviareň Greentree Caffé v Polus City Center na Vajnorskej ulici s počtom hlasov 3191. Greentree Caffé má mnoho priaznivcov i medzi osobnosťami z oblasti kultúry. Okrem kvalitnej kávy bola pre návštevníkov kaviarne pri hlasovaní rozhodujúca neformálna, no na druhej strane elegantná talianska atmosféra.

Okrem ľudového hlasovania hodnotili súťažiace kaviarne aj odborníci z Hotelovej akadémie na Mikovíniho ulici. Vďaka nim sa Bratislavčania už po druhýkrát dozvedeli nielen to, ktorá kaviareň je najobľúbenejšia medzi hlasujúcimi, ale i to, kde baristi pripravujú kávu na vysokej úrovni.

Na slávnostnom vyhlasovaní výsledkov, ktoré sa konalo v priestoroch Greentree Caffé v Poluse, sa zúčastnil spisovateľ Tomáš Janovic, majiteľ kaviarne Vittorio Ventura, ako i (zľava) Táňa Rosova, starostka Mestskej časti Bratislava – Staré mesto, Viera Kimerlingova, 1. námestníčka primátora Bratislavy a Katarína Biela, riaditeľka Hotelovej akadémie.

Foto – Archív