Najznámejší britský futbalista a najznámejší britský šéfkuchár sú majiteľmi reštaurácie Union Street Café, ktorú otvoria v septembri v Londýne, v štvrti Borough, južne od Temže. Pre 38-ročného Davida Beckhama je to prvá reštaurácia a začiatok novej profesionálnej kariéry po tom, ako nedávno skončil s futbalom, pre Gordona Ramsayho, ovenčeného početnými michelinovskými hviezdičkami už 28. podnik, ktorý otvára.

Interiér navrhol podľa informácií v zahraničných médiách Russel Sage, ktorý zariaďoval už Ramsayov podnik Bread Street Kitchen. Zadanie znelo „urban warehouse destination“ a podľa vizualizácií, ktoré sú zobrazené na stránke reštaurácie, bude vyzerať podnik ako obývačka v štýle 60-tych rokov minulého storočia, ale umiestnená v sklade. Betón, neónové svetlá na jednej strane, teplé tóny zariadenia na druhej. Gastronomický koncept znie mediteránska kuchyňa, suroviny majú pochádzať zo známeho trhu v Borough, ktorý je neďaleko. Podľa G. Ramsayho je to jedno z jeho obľúbených miest v Londýne, aj preto sa rozhodol pre túto lokalitu.

Spoločnej reštaurácii predchádza dlhoročné priateľstvo obidvoch mužov. Okrem toho, Ramsay, než sa stal kuchárom, mal naštartovanú kariéru profesionálneho futbalistu, ťažké zranenie mu však plány zmarilo. Ako šéfkuchárovi sa mu ale darí finančne dokonca lepšie ako Beckhamovi. Jeho majetok sa odhaduje na 50 miliónov euro, Beckhamov „len“ na 35 miliónov euro.

Hoci presný termín otvorenia zatiaľ nezverejnili,  reštaurácia už informuje, že rezervácie bude prijímať od 27. 8.