Do vyššej kategórie sa radia takmer všetky hotely, ktoré otvorili na Slovensku otvorili za posledné dva-tri roky. V Bratislave, ale aj vo väčších mestách a turisticky atraktívnych lokalitách pribúdajú štvor a päťhviezdičkové hotely. Naopak hotely strednej kategórie sú na trhu zastúpené oveľa skromnejšie.

Vzácnosťou je preto otvorenie nového trojhviezdičkového hotela, a to ešte s relaxačným zázemím. Jeden takýto uviedli do prevádzky začiatkom roka vo Vrátnej doline. Hotel & wellness Rozsutec sa nachádza sa na úpätí Veľkého Rozsutca v Národnom parku Malá Fatra.

Stavba pôvodne slúžila ako podniková chata Váhostavu. Neskôr sa budova rozrástla a premenovala na penzión Rozsutec, ktorý od roku 2000 vlastnila žilinská stavebná spoločnosť Skybau. Po dvojročnej rekonštrukcii a dostavbe vznikol trojhviezdičkový hotel.

Zdroj: Tatiana Grófová

Ubytovacia časť má kapacitu 50 lôžok a k dispozícii sú viacerý typy izieb - trojizbový apartmán s balkónom, rodinný apartmán s kuchynkou, premium apartmán alebo classic rooms. Wellnes centrum sa nachádza v prístavbe pôvodného objektu a hostia v ňom nájdu štyri sauny, vírivku, bazén, tepidárium a fitness centrum.

Ponuku služieb dopĺňa reštaurácia a konferenčná miestnosť. Nielen hosťom hotela slúži aj dcérska prevádzka, reštaurácia Starý majer v tesnej blízkosti lyžiarskeho strediska Vrátna.