Pri potulkách v Národnom Parku Malá Fatra sa oplatí navštíviť vo Vrátnej doline reštauráciu Wellness Hotela Rozsutec, ktorý sa nachádza na svahu oproti lyžiarskej zjazdovke.

K bonusom reštaurácie určite patrí neopakovateľný výhľad a milá obsluha. Jedálny lístok je zostavený tak, aby vyhovel čo najväčšiemu spektru stravníkov. Je v ňom z každého niečo. Tri druhy polievok, dve predjedlá, dve jedlá z rýb, štyri jedlá slovenskej kuchyne (nechýbajú bryndzové halušky ani pirohy) plus jedlá na objednávku, bezmäsité jedlá, cestoviny atď. ale aj detské menu.

My sme si vybrali z polievok bryndzovú s mrveničkou (3,50 eur), ktorá bola veľmi chutná, pripomínala nám detstvo, keď sme na Liptov chodili k babke.

Z hlavných jedál sme sa rozhodli pre Konfitované teľacie líčka na čučoriedkovo vínovej omáčke s restovanými zemiačikmi (13,10 eur), ktoré boli pripravené presne tak, ako sme očakávali a chutili výborne.

Zo špeciálnej ponuky sme vyskúšali Jahňacie stehno s kosťou na zázvorovo – vínovej hruške, gaštanové gnocchi (13,90 eur). To však  bolo tuhšie ako sme očakávali, s čím sme najspokojnejší neboli.

Dojem nám však vylepšili Šúľance s makom, orechmi a maslom (3,80 eur), ktoré boli výborné. Na orechoch tu nešetrili – posypané boli bohatou orechovou posýpkou, ktorá však nebola zbytočne presladená. Jedlo bolo naservírované veľmi pekne a obsluha milá. Pravdepodobne správne odhadli, že po obede si pohár vína nedáme, ale ponúknuť nám aspoň vínnu kartu mohli. Vinotéka umiestnená vedľa barového pultu ponúkala pritom celkom zaujímavé značky vín.

Reštauráciu však musíme pochváliť za raňajky, ktoré tu podávajú formou bufetu a za ponuku by sa nemuseli hanbiť ani v hoteloch so štyrmi hviezdičkami. Okrem reštaurácie patrí k hotelu aj štýlová koliba vedľa hotela, tú sme však nemali možnosť vyskúšať, pretože vonku ešte len odovzdávala zima svoje žezlo jari.

Zhrnutie:

Plus: príjemná obsluha, krásny výhľad, dobrý pomer kvalita-cena

Mínus: Objednané jahňacie stehno bolo na náš vkus tuhé